REKLAMA

Kronika policyjna

Plantator na włamie

Opublikowano 18 kwietnia 2020, autor: Patryk Świtek

Kradł w nocy, a z samego rano zapukali do niego policjanci.

Kilka godzin zajęło policjantom z Kożuchowa ustalenie sprawcy włamania do sklepu przy ul. Zielonogórskiej. 33-latek przeprowadził akcję we wtorek (14.04.), ok. 1.00 w nocy. Zabrał, alkohol, papierosy i trochę pieniędzy, a potem poszedł spać. Rano właściciel zgłosił włamanie. Funkcjonariusze przejrzeli monitoring i szybko rozpoznali sprawcę. Ledwie się obudził, a już stali pod jego drzwiami. Łupu nie odzyskali, ale w jego mieszkaniu znaleźli 25 drzewek konopi indyjskich. Drzewka stały w pobliżu okien i pod lampkami. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli także blisko 80 gramów suszu.

– Był przygotowany do nielegalnego wprowadzenia na rynek – informuje mł. asp. Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji. Czarnorynkowa wartość takiego towaru to ponad 3 tys. zł.

33-latek trafił do policyjnego aresztu. Jest znany policji, bo już wcześniej włamywał się i kradł. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami. Będzie tam czekał na sprawę w sądzie. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

– W pracy bardzo pomógł nam monitoring, dlatego zachęcam właścicieli sklepów, żeby go montowali. Policjanci mają dobre rozeznanie i często wystarczy nam tylko obejrzeć nagranie, żeby rozpoznać sprawcę. W tym przypadku dotarliśmy do niego po kilku godzinach – mówi Ewa Rotarska, komendant komisariatu w Kożuchowie.

Napisz komentarz »