REKLAMA

Kultura, Oświata

Przedszkola po nowemu

Opublikowano 02 maja 2020, autor: Filip Pobihuszka

Które przedszkola i na jakich zasadach przyjmą maluchy? Dziś informacje są jeszcze niepełne. Więcej będziemy wiedzieć po majówce.

Jak poinformował rząd, od 6 maja (środa) działalność będą mogły wznowić „przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia”.

Jednak organy prowadzące, czyli gminy, będą mogły wprowadzać pewne ograniczenia, lub w ogóle zrezygnować z otwierania placówek.

Nowa Sol

W stolicy powiatu decyzja zapadnie po weekendzie. Prezydent Jacek Milewski spotkał się już w tej sprawie z dyrektorami przedszkoli i żłobka, a także zaapelował do rodziców by „w sprawach szczegółowych dotyczących organizacji pracy placówek, kontaktować się bezpośrednio z dyrektorami ośrodków”.

Dyrektorzy mają do 5 maja dostarczyć informacje na temat przygotowania do przyjęcia dzieci. – Decyzję o terminie otworzenia i miejskich przedszkoli i żłobka podejmą dyrektorzy tych placówek – czytamy na stronie miasta.

Kożuchów

Burmistrz Paweł Jagasek w miniony czwartek spotkał się z dyrektorami placówek zarówno publicznych jak i prywatnych. – W poczuciu wspólnej odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i ich rodzin, a także pracowników placówek oświatowych, podjęto wspólną decyzję o dalszym zamknięciu w/w placówek do 24 maja – pisał na Facebooku burmistrz, a po szczegółowe informacje dotyczące pracy placówek, odesłał mieszkańców do poszczególnych dyrektorów.

Otyń

Jesteśmy po rozmowie z dyrektorami i wspólnie ustaliliśmy, że zarówno przedszkole jak i żłobek w przyszłym tygodniu nie będą otwarte. Przygotowujemy się do tego, aby udało się je otworzyć po 10 maja – komentuje burmistrz Barbara Wróblewska.

Gmina wiejska Nowa Sól

Jak udało nam się dowiedzieć, gmina zamierza otworzyć swoje placówki, ale z obostrzeniami. Nieoficjalnie – na sali będzie mogło przebywać do 12 dzieci, a priorytetowo przyjmowane będą pociechy rodziców pracujących.

Szczegóły mają zostać ustalone w poniedziałek.

Kolsko

Informuję, że poleciłem dyrektorom Przedszkola Publicznego w Kolsku i w Konotopie, aby przygotowały się, zgodnie z wytycznymi, do uruchomienia placówek. Jeżeli w poniedziałek 4 maja br. otrzymam informację o gotowości uruchomienia, to 6 maja br. przedszkola zostaną otwarte – poinformował wójt Henryk Kolsko.

Nowe Miasteczko

Czy gmina otworzy swoje placówki? – Być może – mówi burmistrz Danuta Wojtasik. – W tej chwili robimy rozeznanie wśród rodziców, jeśli chodzi o zapotrzebowanie. Jeśli otworzymy przedszkola, to oczywiście ograniczając grupy, wprowadzając zabezpieczenia – wyjaśnia. Ostateczna decyzja zapadnie po majówce, dyrektorzy mają czas do poniedziałku, by zebrać niezbędne dane.

Napisz komentarz »