REKLAMA

Sport

No i po lidze!

Opublikowano 09 maja 2020, autor: Filip Pobihuszka

Koniec sezonu dla wszystkich lig od IV w dół. Są awanse, nie ma spadków. Decyzje co do III ligi i Pucharu Polski zapadną w przyszłym tygodniu.

Gdy w połowie marca pisaliśmy o zawieszeniu rozgrywek wszystkich lig piłki nożnej, o możliwościach rozwiązania tej sytuacji można było jedynie spekulować. Wariant, w którym liga kończy się wraz z końcem rundy jesiennej, był zaledwie jednym z trzech branych pod uwagę. Kamil Żeberski dyrektor biura Lubuskiego Związku Piłki Nożnej, nazwał go wówczas na naszych łamach „najczarniejszym scenariuszem”.

Dziś wiemy, że to właśnie ten scenariusz będzie realizowany. Taka decyzja zapadła w czwartek, na spotkaniu władz wszystkich wojewódzkich ZPN. – Rozgrywki na wszystkich szczeblach od IV ligi w dół, uważamy za zakończone. Są awanse, nie ma spadków. We wszystkich kategoriach wiekowych – potwierdza Żeberski. – Decyzja co do rozgrywek III ligi, rozgrywek kobiecych i Pucharu Polski przede wszystkim, zapadnie podczas najbliższego posiedzenia zarządu, czyli 12 maja – dodaje.

– Istotna sprawa dotycząca Pucharu Polski jest taka, że rozgrywki są jeszcze w zawieszeniu. Będziemy starać się, by w całej Polsce dograć je do końca. Brzydko mówiąc, trzeba będzie wcisnąć to gdzieś przed rozpoczęciem sezonu – mówi Żeberski.

Nowy sezon z kolei musiałby ruszyć szybciej niż zwykle. – Tych kolejek trochę będzie. Może połowa lipca, może przełom lipca i sierpnia – komentuje.

Awanse na podstawie decyzji LZPN oraz przy założeniu, że wszystkie kluby zdecydują się na grę w wyższej klasie oraz spełnią wymogi licencyjne.

Awans do III ligi
– Warta Gorzów Wielkopolski

Awans do IV ligi
– Czarni Witnica
– Stal Sulęcin
– Arka Nowa Sól
– Odra Nietków

Awans do klasy okręgowej Gorzów Welkopolski
– Warta II Gorzów Wielkopolski
– Celuloza Kostrzyn nad Odrą
– GKP Pszczew

Awans do klasy okręgowej Zielona Góra
– Lech Sulechów
– Chynowianka Zielona Góra
– GKS Siedlisko
– ŁKS Łęknica

Awans do klasy A Gorzów Wielkopolski
– Iskra Głuchowo
– Warta Wawrów
– Stilon II Gorzów Wielkopolski

Awans do klasy A Zielona Góra :
– Spartak Budachów
– Modrzew Modrzyca
– Obra Trzciel
– Sokół Kalsk
– Błękitni Kotowice
– Zjednoczeni Brody
– Cuprum Czciradz
– Jedność Podmokle

Napisz komentarz »