REKLAMA

Samorząd

Wójt nie pamięta

Opublikowano 13 czerwca 2020, autor: Patryk Świtek

Prokuratorowi nie udało się jeszcze przesłuchać Izabeli Bojko. Wójt chce najpierw zapoznać się z aktami, bo nie pamięta, co dokładnie wydarzyło się na komisji.

Od słynnego spotkania, na którym miały paść słowa o „niewyparzonej mordzie” minęło już siedem miesięcy. Nic dziwnego, że wójt nie pamięta szczegółów. Nim stanie przed prokuratorem chce zajrzeć do akt.

– Przede wszystkim chcemy zapoznać się z opinią językoznawcy – mówi Łukasz Cieślak, obrońca I. Bojko.

Prokurator nie był pewny, czy słowa „mam dość twojej niewyparzonej mordy” i „masz niewyparzoną mordę” są obraźliwe. Musiał poprosić o pomoc językoznawcę, który wydał opinię. Stała się ona podstawą do dalszego działania śledczych, czyli wezwania I. Bojko do prokuratury w charakterze podejrzanej. W ub. tygodniu wójt przedstawiono zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. I. Bojko na razie się do niego nie ustosunkowała.

– Musimy zapoznać się z całą sytuacja, bo pani wójt dokładnie nie pamięta zdarzenia. Dopiero jak zapoznamy się z materiałem dowodowym ustalimy linię obrony i pójdziemy na przesłuchanie – zapowiada Ł.Cieślak.

– Prokurator przewiduje, że w ciągu miesiąca sprawa zostanie zakończona – poinformował nas Zbigniew Fąfera, rzecznik prokuratury okręgowej w Zielonej Górze.

Napisz komentarz »