REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Oskarżenie za cios nożem

Opublikowano 13 czerwca 2020, autor: Patryk Świtek

Do sądu w Zielonej Górze trafił akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Sebastiana Zierałko (19 l.). – Będziemy się domagać najwyższej kary – zapowiada Mariusz Ratajczak, adwokat z Nowej Soli.

Od tragedii minęło już pół roku. Do dramatu doszło w nocy z 14 na 15 grudnia w mieszkaniu przy ul. Szarych Szeregów w Nowej Soli. W czasie imprezy Sebastian prawdopodobnie pokłócił się z 19-letnim Michałem S. Szarpanina skończyła się tym, że Michał wziął nóż kuchenny i zadał Sebastianowi cios w pachwinę. Uczestnicy imprezy wezwali policję i pogotowie. Sebastian miał rozległy krwotok. Trafił na oddział intensywnej terapii. Lekarze walkę o jego życie przegrali w środę (18.12.). Policja zatrzymała sprawcę dzień po zdarzeniu. Przez całe śledztwo przebywał w areszcie.

– Prokuratura bardzo skrupulatnie zbadała tę sprawę – mówi M. Ratajczak, który będzie oskarżał w imieniu rodziny Sebastiana.

Powołano m.in. biegłych patologów, a także psychiatrów. Zrobiono badania toksykologiczne. Wszystko sprowadziło się do postawienia Michałowi S. zarzutu zabójstwa. Rozprawa ma się odbyć przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze. Na razie nie wyznaczono jeszcze terminu.

– Będziemy się domagać wysokiej kary, a także zadośćuczynienia – zapowiada adwokat.

Michał skończył 19 lat grozi mu więc nawet dożywocie.

Napisz komentarz »