REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Wpadli przez felgi

Opublikowano 20 czerwca 2020, autor: Patryk Świtek

We wtorek (9.06.) policjanci z Zielonej Góry dostali zawiadomienie o włamaniu do magazynu w Zielonej Górze. Pokrzywdzony zgłosił, że stracił przedmioty warte 15 tys. zł. M.in. felgi. Za sprawę wzięli się kryminalni. Już następnego dnia natrafili na ślad 25-latka, który chciał sprzedać skradzione felgi. Okazało się, że mężczyzna jest znany policji. W środę (10.06.) był już w kajdankach na komendzie. Jeszcze tego samego dnia dowieziono na nią jego dwóch wspólników – 24 i 27-latka. Wszyscy byli mieszkańcami Zielonej Góry. Podczas przeszukania w ich mieszkaniach okazało się, że włamań było więcej. Policjanci znaleźli m.in. rowery, kaski, elektronarzędzia, sprzęty RTV, części samochodowe, telefony komórkowe. Dodatkowo w plecaku 27-latka było ponad 30 g amfetaminy i marihuana.

– Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. 27-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Za podobny czyn odbywał już karę więzienia – informuje Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Cała trójka trafiła do aresztu.  Za kradzież z włamaniem grozi im nawet 10 lat więzienia. Policja prosi o kontakt osoby, który w ostatnim czasie skradziono przedmioty na zdjęciach. Można to zrobić osobiście przychodząc do Komisariatu II Policji w Zielonej Górze, ul.Szarych Szeregów 8 lub telefonicznie 47 7951262, 47 7951200.

Napisz komentarz »