REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jest lekarz! Gmina kupuje lokal

Opublikowano 18 lipca 2020, autor: Patryk Świtek

Lekarz rodzinny z Zielonej Góry chce otworzyć filę w Kożuchowie. Możliwe, że jeszcze w lipcu będzie można się do niego zgłosić.

Burmistrz Paweł Jagasek prowadził negocjacje z kilkoma lekarzami. Przełom nastąpił w tym tygodniu. Do urzędu zgłosił się doktor z Zielonej Góry, który chce otworzyć filię w Kożuchowie. Postawił jednak warunek. Chce dzierżawić lokal od gminy.

W połowie sierpnia zostanie zwołana sesja, na której radni podejmą uchwałę o kupieniu przychodni po doktorze Kaniewskim. Na razie cena jest tajemnicą. Nieoficjalnie mówi się, że właściciele chcą za nią ok. 85 tys. zł.

– Chcemy, żeby lekarz jak najszybciej otworzył swoją praktykę, dlatego, już teraz staramy się o dzierżawę dla niego – mówi P. Jagasek. Zdradza, że w znalezieniu doktora pomógł radny Grzegorz Potęga.

Przychodnia na wakacje

Udało nam się porozmawiać z lekarzem. Na razie prosi o anonimowość, bo jest jeszcze przed załatwieniem pozwoleń w NFZ i Urzędzie Wojewódzkim.

– Wszystko jest na dobrej drodze, żeby filia powstała. Chciałbym, żeby pacjenci z Kożuchowa mieli dostęp do lekarza przynajmniej trzy razy w tygodniu, do południa i po południu. Część będziemy mogli załatwiać w ramach konsultacji telefonicznej. W sytuacji awaryjnej pacjenci będą mogli się ze mną skontaktować w Zielonej Górze – mówi.

Dodaje, że czeka na umowę dzierżawy. Wtedy wystąpi o przywrócenie numeru telefonu do przychodni i szerokopasmowego internetu.

– Chciałbym uruchomić praktykę jeszcze w lipcu, najdalej na początku przyszłego miesiąca. Proszę jeszcze o odrobinkę cierpliwości. Jak będziemy mieli już wszystko gotowe, to ogłosimy, że pacjenci mogą się zgłaszać – zapowiada.

Działalność w Kożuchowie zacznie od zera, a to oznacza, że pacjenci będą musieli przyjść do przychodni i wypełnić deklarację, a także przynieść swoją dokumentację medyczną. Niedawno pisaliśmy, że dokumentacja jest w archiwum w Świebodzinie. Jej przesłanie kosztuje 50 zł.

Napisz komentarz »