REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Nie wiedziałem, że motor jest kradziony

Opublikowano 18 lipca 2020, autor: Patryk Świtek

W piątek (10.07.) w nocy nowosolska drogówka zatrzymała w Kożuchowie motocyklistę. Zwrócił ich uwagę, bo przekroczył dozwoloną prędkość.

– Kierowca nie miał zapiętego kasku i zachowywał się dziwnie, co wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy – informuje Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Badanie narkotestem pokazało, że był pod wpływem amfetaminy. Policjanci sprawdzili motocykl w policyjnej bazie danych. Okazało się, że przykręcono do nich tablice z innego pojazdu, a honda kilka dni wcześniej została skradziony na terenie Niemiec.

– Mężczyzna tłumaczył, że dopiero zakupił motocykl i nie wiedział, że pochodzi z nielegalnego źródła. Tablice natomiast pożyczył od kolegi – mówi rzeczniczka.

Podczas dalszej kontroli policjanci znaleźli przy nim 30 gram amfetaminy. 35-letni nowosolanin został zatrzymany, a motor trafił na policyjny parking.

– Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, jazdy pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Odpowie również za liczne wykroczenia drogowe – mówi R. Dąbrowicz Kozłowska.

Napisz komentarz »