REKLAMA

Wasze sprawy

Może i kryształ, ale brązowy!

Opublikowano 25 lipca 2020, autor: Michał Szczęch

– Leci u nas woda kryształ – zachwalał niedawno Dariusz Straus, wójt gminy Siedlisko. – Jest brudna i śmierdząca ? narzekają mieszkańcy. Na domiar złego, w gminnym wodociągu znowu wykryto bakterie. „Tak się po prostu zdarza” – mówią w sanepidzie.

W sklepach i marketach w Siedlisku woda jest towarem pierwszej potrzeby. Kolejni klienci wychodzą z wózkami wypełnionymi butelkami po brzegi. – Przecież wody z kranu nie da się u nas pić ? narzekają. Chodzi im nie tylko o bakterie coli, które pojawiły się niedawno w miejscowym wodociągu…

Chodzi o całokształt

– Woda jest brudna i śmierdzi niemal przez cały rok ? skarży się Jadwiga Czaykowska. Pcha marketowy wózek, a w nim sześć baniaków mineralnej. – W wodzie z kranu się nie umyję, bo śmierdzi przeokropnie ? zastrzega pani Jadwiga, którą niedawno bardzo bolał brzuch, a w kącikach ust zrobiły się jakby zajady. Boi się, że to od kranówki.

– Gmina zrobiła remont hydroforni ? mówi mąż pani Jadwigi. – Zwracałem wtedy uwagę, że taki remont nic nie da, że to wina studni głębinowej, ale mnie nie słuchali. Efekt jest taki, że na remont poszły miliony, a wodę wciąż mamy tragiczną.

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 782

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »