REKLAMA

Aktualności, Praca

Lumel się rozbudował

Opublikowano 01 sierpnia 2020, autor: Patryk Świtek

Firma na nowy zakład wydała 30 mln zł. Przy okazji postawiła kompleks sportowy dla swoich pracowników.

Do nowej siedziby pracownicy i kadra zarządzająca przenieśli się w lipcu. – To nowoczesny obiekt, w którym stworzyliśmy z myślą o środowisku – mówi Dinesh Masalekar, prezes firmy. Budynek wyposażono w technologię, którą Lumel produkuje.

– Mamy system czujników, które mierzą natężenie światła, temperaturę, wilgotność i dostrajają do niej wnętrze. Regulują oświetlenie, czy pracę klimatyzacji. Wszystkie te pomiary możemy zobaczyć na monitorze w holu – opowiadał prezes.

W hali produkcyjnej zamontowano specjalną śluzę do oczyszczania pracowników z ładunków elektrycznych. Jest tam też podłoga, która się nie elektryzuje, a pracownicy noszą bransoletki, które ściągają z rąk ładunki. – Dbamy o jakość. 60 proc. produkcji, to elektronika dla przemysłu motoryzacyjnego, który ma bardzo wysokie wymagania – mówi Izabella Ciesielska-Turomasza, Kierownik Działu Promocji i Marketingu.

Przy okazji postawiono także Lumel Arena, czyli obiekt sportowo-rekreacyjny. Jego budowa pochłonęła 10 mln zł. To pomysł prezesa. – Lumel arena jest dla mnie bardzo ważna. Chyba żadna firma w regionie nie ma czegoś takiego. Arenę stworzyliśmy specjalnie dla pracowników i ich rodzin – mówi D. Masalekar. W budynku jest hala sportowa, siłownia, sala do gier. Stworzono też część hotelową i miejsce relaksu.

Lumel odważnie spogląda w przyszłość. – Dalej planujemy produkować dla przemysłu motoryzacyjnego, ale przy okazji chcemy rozwijać produkty i usługi dla sektora tradycyjnej energetyki, a także energetyki odnawialnej – zapowiada prezes.

Napisz komentarz »