REKLAMA

Komunikacja

Oszczędności poszły na dywaniki

Opublikowano 15 sierpnia 2020, autor: Michał Szczęch

– W sumie, dzięki oszczędnościom przetargowym, udało nam się położyć ok trzech tys. mkw nowego dywanika na drogach gminnych – cieszy się Danuta Wojtasik, burmistrz Nowego Miasteczka.

Przez kilka tygodni głośno było o konflikcie między władzami gminy Nowe Miasteczko i władzami powiatu. Starosta Iwona Brzozowska chciała, żeby gmina dołożyła do drugiego etapu remontu drogi powiatowej w Miłakowie pół miliona złotych, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami. Burmistrz Danuta Wojtasik chciała dołożyć 300 tysięcy, skoro po przetargu okazało się, że inwestycja będzie o wiele tańsza, niż wcześniej zakładano.

Koniec końców, Wojtasik postawiła na swoim. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze gmina postanowiła wydać na asfaltowe dywaniki. – Udało nam zakupić masę bitumiczną i wykonać nawierzchnie asfaltowe na trzech odcinkach dróg gminnych ? precyzuje burmistrz.

Pierwszym odcinkiem jest droga od ul. Poniatowskiego do stawów. – Był to odcinek bardzo uczęszczany, w tragicznym stanie, nie remontowany od około 30 lat, gdzie ubytki asfaltu ze względów oszczędnościowych zwykle uzupełnialiśmy frezowiną ? opowiada D. Wojtasik.

Drugi dywanik asfaltowy położono na pozostawionym odcinku ul. Szosa Bytomska do drowi nr 333.

– Dzięki pieniądzom z oszczędności udało nam się także wykonać, odkładane z roku na rok, skrzyżowanie ul. Moniuszki z ul. Gołaszyn ? kontynuuje Wojtasik – W sumie, dzięki oszczędnościom przetargowym, udało nam się położyć ok trzech tys. mkw nowego dywanika na drogach gminnych. Ze względu na fakt, że nie mieliśmy na ten cel w 2020 roku zabezpieczonych innych środków, wybieraliśmy takie drogi, które nie wymagają przebudowy kanalizacji burzowej, a których remont możemy ograniczyć wyłącznie do nawierzchni. Zależało nam także na tym, żeby zmieścić się w kwocie 150 tys. zł. bo tyle, koniec końców, udało nam się zaoszczędzić na przetargu.

Napisz komentarz »