REKLAMA

Kultura, Oświata

Kto nagra najlepszy film?

Opublikowano 22 sierpnia 2020, autor: Michał Szczęch

Czy gminę Kożuchów opęta szaleństwo kręcenia filmów? Pokusa jest spora. Na najlepszych czekają dwie nagrody ? po tysiąc złotych każda, fundowane przez organizatora, czyli Centrum Kultury Zamek.

– Celem naszego konkursu jest stworzenie krótkiego filmu promującego Kożuchów i okolice ? mówi Marta Kurpas, pracownica CK Zamek. – Nie każdy ma profesjonalną kamerę, ale większość z nas posiada telefon z kamerką. Taki sprzęt w zupełności wystarczy. Film musi trwać więcej niż pięć minut, ale nie więcej niż dziesięć. Liczymy, że w zabawę włączy się mnóstwo mieszkańców i sympatyków naszej gminy, że włączą się dorośli i młodzież, tym bardziej, że mamy dwie kategorie konkursowe. Pierwsza jest dla młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, a druga dla dorosłych ? zaznacza M. Kurpas.

Co istotne, w Zamku nie czekają na profesjonalistów. Amatorskość w tym konkursie będzie atutem, wszak konkurs kierowany jest właśnie do amatorów.

– Chodzi o to, żeby uczestnicy wykazali się kreatywnością ? kontynuuje M. Kurpas. – Chcemy, żeby w filmach pokazali nam swoje spojrzenie na okoliczne krajobrazy, ciekawe miejsca, zabytki, nie tylko na te słynne, z Kożuchowa, ale również na te może trochę mniej znane z okolicznych miejscowości. Mogą w filmach zaprezentować mieszkańców, ale wtedy ważne jest, by osoby występujące w filmie wypełniły oświadczenie z wyrażeniem zgody na upublicznienie wizerunku.

Owszem, filmy będą dotyczyć czasów współczesnych, ale przecież o współczesności można opowiedzieć przez pryzmat zabytków, czyli poprzez przeszłość. M. Kurpas podpowiada, że inspiracji można poszukać na przykład na założonym na Facebooku profilu „Kożuchów wczoraj”, cieszącym się ostatnio sporą popularnością, gdzie mieszkańcy zamieszczają dawne fotografie.

Idea konkursu jest taka, że nadesłane filmy będą promowały gminę. Swoje prace można dostarczać do Zamku (na płycie CD lub na pendrivie) do 30 września.

Napisz komentarz »