REKLAMA

Kronika policyjna

Już blisko wyroku

Opublikowano 12 września 2020, autor: Patryk Świtek

Prawdopodobnie w przyszłym miesiącu poznamy wyrok w głośnej sprawie morderstwa w Nowej Soli.

W poniedziałek (7.09.) wznowiono proces Michała S. 20-letni nowosolanin jest sądzony za zabicie Sebastiana Zierałko (19 l.). Kolegę dźgnął nożem podczas imprezy, która odbyła się w grudniu ub. r.

Joanna Bawłowicz, obrońca Michała, już na poprzedniej rozprawie wnioskowała, aby w sprawie opinię wydał biegły hepatolog, a więc lekarz od wątroby. Chciała, aby wypowiedział się, czy alkohol i środki odurzające mogły mieć jakikolwiek wpływ na śmierć Sebastiana, po tym jak otrzymał cios w pachwinę. Sędzia Dariusz Pawlak odrzucił ten wniosek. Stwierdził, że to przedłuży proces nawet o rok, a takie pytania można zadać biegłej z zakresu medycyny, która wydawała opinię w tej sprawie.

W poniedziałek przesłuchano tą biegłą. Stwierdziła, że cios wywołał tak intensywne krwawienie, że doszło do wstrząsu krwotocznego, a to znów doprowadziło do niewydolności organów wewnętrznych. Alkohol i środki odurzające nie miały wpływu na śmierć 19-latka.

Więcej przesłuchań nie będzie. Na następnej rozprawie będą mowy końcowe. Jest duża szansa, że w październiku usłyszymy wyrok. Przypomnijmy, że Michałowi S. grozi nawet dożywocie.

Napisz komentarz »