REKLAMA

Wasze sprawy

Można wpaść do Odry

Opublikowano 12 września 2020, autor: Patryk Świtek

Ktoś ukradł klapy zabezpieczające z mostu na Odrze. Po naszej interwencji Zarząd Dróg zapowiada, że pilnie zabezpieczy obiekt.

O problemie poinformowała nas Czytelniczka.

– Ktoś pewnie ukradł te klapy. Zostały dziury i można wpaść do rzeki. Lepiej to zabezpieczyć zanim stanie się tragedia – powiedziała.

Pojechaliśmy na miejsce. W sumie brakuje piętnastu klap po obu stronach mostu. We wtorek (8.09.) zadzwoniliśmy do Marcina Ogorzałka, Naczelnika Wydziału Mostów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Poprosił nas, żebyśmy przysłali my zdjęcia. Jeszcze tego samego dnia ZDW wysłała na most swoich pracowników.

– Podjęliśmy decyzję o konieczności pilnego przystąpienia do wykonania zabezpieczeń wskazanych miejsc na konstrukcji mostu. Jednostką odpowiedzialną za wykonanie prac będzie Rejon Dróg Wojewódzkich w Kożuchowie – poinformował nas M. Ogorzałek.

Jak udało nam się dowiedzieć ZDW planuje w przyszłości remont mostu. Na razie urzędnicy są w fazie przygotowywania dokumentacji projektowej. Przez to, że jest to jedyny taki obiekt na Odrze w tej części województwa codziennie przejeżdżają po nim tysiące aut. W ZDW usłyszeliśmy, że nie ma zagrożenia, że most może się zawalić, ale jest już mocno wyeksploatowany, stąd konieczny jest remont.

Napisz komentarz »