REKLAMA

Komunikacja

Matejki jednokierunkowa!

Opublikowano 12 września 2020, autor: Filip Pobihuszka

Uwaga kierowcy! Będą zmiany na ul. Matejki. Zwracajcie uwagę na znaki, bo możecie niechcący wjechać pod prąd.

Choć to droga powiatowa, to sprawę pchnął do przodu radny miejski, konkretnie Rafał Stachowiak. Sprawą ul. Matejki zainteresował się po sygnałach od nowosolan.

– Z jednej strony mamy problemy osób tam mieszkających, z drugiej problemy komunikacyjne – wyjaśnia. – Mieszkańcy ul. Matejki nie mają możliwości zaparkowania własnych aut, nie mówiąc już o przyjezdnych. A wjechanie z ul. Matejki w ul. Wojska Polskiego, gdzie naprzeciwko mamy jeszcze ul. Sienkiewicza, to często była nie lada sztuka, zwłaszcza przy zamkniętym przejeździe kolejowym – argumentuje Stachowiak.

I właśnie dlatego ul. Matejki pomiędzy ul. Wojska Polskiego a ul. Kossaka będzie jednokierunkowa. Wjechać będzie można tylko od ul. Wojska Polskiego.

Dlaczego ruch akurat w tę stronę? – Gdyby było odwrotnie, to dalej zostalibyśmy z problemem wyjazdu w ul. Wojska Polskiego. Takie rozwiązanie pozwoli zachować ciągłość ruchu, zwłaszcza po podniesieniu szlabanów – argumentuje radny. – Poza tym, mamy obok ul. Rydla, szeroką ul. Wyszyńskiego i jedną z ważniejszych dróg w mieście, czyli ul. Staszica, więc spokojnie będzie można wybrać jedną z nich – dodaje.

– Wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem byłoby rondo, ale to jest perspektywa lat, podczas gdy oczekiwania mieszkańców są teraz. Więc najłatwiejszym rozwiązaniem dziś jest zmiana organizacji ruchu. Myślę, że teraz łatwiej będzie się tamtędy poruszać, a mieszkańcy będą mieć swoją stronę do parkowania – wyjaśnia.

Nowa organizacja ruchu ma ruszyć od przyszłego tygodnia, tj. od 14 września. Warto zwracać uwagę na znaki. Straż miejska jest powiadomiona. Na początku mają być pouczenia, zamiast mandatów – uspokaja Stachowiak.

Napisz komentarz »