REKLAMA

Komunikacja

Będzie prosta jak stół

Opublikowano 21 września 2020, autor: Michał Szczęch

Dawniej można tu było urwać miskę olejową. Po remoncie zagrożenia znikną.

Droga, która łączy zjazd z S3 z trasą Nowa Sól ? Bytom Odrzański ? Głogów, przez długi czas nie miała szczęścia. Była tam dziura na dziurze, więc nikt nie chciał się do niej przyznać, ani okoliczne gminy, ani powiat, ani województwo. Gdy nie przyznała się gmina Nowe Miasteczko, drogę próbowano przypisać gminie Nowa Sól. Koniec końców, okazało się, że właścicielem jest województwo. We wrześniu, po latach oczekiwania, wreszcie ruszył remont.

O ten remont od lat zabiegał m.in. Grzegorz Zwarycz, radny powiatowy. – Słałem pisma do wielu instytucji, choćby do zarządu dróg wojewódzkich, do wojewódzkiego sejmiku ? wylicza. – Apelowałem, gdzie tylko mogłem, bo co ja, jako radny powiatowy, mogłem zrobić więcej? – pyta Zwarycz, nawiązując do zeszłorocznej sesji. Chodzi o sesję powiatową, która odbyła się trzy miesiące po wyborach samorządowych. Radny Jarosław Intek zarzucił wówczas Zwaryczowi, że ten w kampanii wyborczej obiecywał walkę o remont tej drogi i nie dotrzymał słowa, choć minęło sto dni. Intek powiedział, że to uwagi od ludzi, które on tylko przekazuje. Nazwisk jednak nie zdradził.

– Cóż… – wzdycha dziś radny Zwarycz. – Niech sobie mówią, co chcą. Droga jest remontowana, a ja mam w tym swój udział ? w tym momencie Zwarycz podkreśla, że na przestrzeni lat osób zabiegających o remont było więcej. – Kontaktowałem się chociażby z radnymi sejmiku, czyli z Grzegorzem Potęgą i Małgorzatą Paluch. I oni też pomogli swoimi interpelacjami.

Remont ma potrwać do końca listopada. Objął półtora kilometra drogi. Jezdnia zostanie poszerzona do sześciu metrów. Dzięki przebudowie i wylaniu nowej nawierzchni, znikną dziury.

Napisz komentarz »