REKLAMA

Kalendarz wydarzeń, Rozrywka

Imprezy w regionie

Opublikowano 26 września 2020, autor: Filip Pobihuszka

Nowa Sól

Męski wieczór z Lego

Chłopaki mają wychodne – to hasło imprezy z okazji Dnia Chłopaka, która adresowana jest do dżentelmenów od 6 do 10 lat. Gwoździem programu będą kreatywne zabawy z kultowymi klockami Lego. Będzie budowanie ruchomych modeli, tematyczne mozaiki z klocków oraz „męskie” gry i zabawy.

Kiedy i gdzie? 30 września (środa) od 17.00 do 20.00, Morawska Salka przy ul. Żeromskiego 7a.

Obowiązują zapisy, których można dokonać mejlowo: nowa.sol@bricks4kidz.com.

Cena to 55 zł za osobę (przy zapisie dwóch kolegów 50 zł za osobę).

Ilość miejsc mocno ograniczona!

Kożuchów

Bach wybrzmi w kościele

Dziś (26 września) o 16.00 w kościele pw. Matki Bożej Gromnicznej odbędzie się koncert „Bach na klawiaturach – arcydzieła muzyki organowej”. W programie:

– Concerto C-dur BWV 594 (transkrypcja Koncertu skrzypcowego D-dur „Grosso Mogul” RV 208 Antonio Vivaldiego)

– Partita: Ach soll ich Sünder machen BWV 770

– Preludium i fugetta G-dur BWV 902

– Wenn wir in h?chsten N?ten sein BWV 641

– Toccata E-dur BWV 566

Grać na organach będzie Michał Kocot.

Zielona Góra

Ludowa Pośpiewajka

Fundacja Głośno zaprasza do wspólnego śpiewania każdego, kto lubi biały śpiew. Po prostu, dla przyjemności. Ludowa Pośpiewajka to całkiem bezpłatne towarzyskie spotkanie dla tych którzy po prostu nie potrafią nie śpiewać

Kiedy i gdzie? Już dziś (26 września) o 18.00 na polanie za Amfiteatrem.

– Zawitaj pośpiewać lub posłuchać jak śpiewają inni – zachęcają organizatorzy.

Zielona Góra

Justyna Szafran zaśpiewa Osiecką

Już jutro (27 września) o 18.00, w planetarium Wenus odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego usłyszymy piosenki z płyty „Dziękuję za świat” w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika i dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

Płyta „Dziękuję za świat” jest studyjną rejestracją spektaklu muzycznego „Nie żałuję”, który premierę miał w roku 1997. To wtedy Justyna Szafran stawiała wtedy pierwsze kroki na teatralnej scenie.

Akompaniować jej będą. Rafał Karasiewicz (piano) i Kuba Olejnik (kontrabas). Stylizacja i kostiumy – Anna Grygier, City Code. Aranżacje – Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik

Bilety po 40 zł do nabycia na abilet.pl i na godzinę przed koncertem (tylko w przypadku jeżeli wcześniej nie zostaną wyprzedane).W związku z pandemią, wydarzenie odbędzie się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz zajmowanie miejsc wyznaczonych przez organizatora.

Zielona Góra

Open Tai Chi i QiGong

Zielonogórska Tkalnia (ul. Fabryczna 13a) zaprasza na zajęcia TaiChi i QiGong oparte na tradycyjnych chińskich stylach. TaiChi działa na ciało i umysł usuwając blokady i wprowadzając równowagę.

Pierwsze zajęcia w czwartek (1 października) od 17.30 do 18.15. Następne w każdy kolejny czwartek dla grupy początkującej i od 18.30 do 19.30 dla grupy kontynuacyjnej.

Koszt 15 zł. Zmienne obuwie i luźny strój wymagane.

Napisz komentarz »