REKLAMA

Wasze sprawy

Płachta na Bytom

Opublikowano 03 października 2020, autor: Filip Pobihuszka

Zdjęcie obok to, przynajmniej na razie, tylko fotomontaż. Pomysł w rzeczywistość chce przekuć bytomski radny Adrian Hołobowicz, któremu zamarzyło się, by szczytową ścianę bytomskiego inkubatora przedsiębiorczości (przedwojenny młyn) ozdobić gigantyczną, starą pocztówką. Całość miałaby być nadrukowana na specjalnej siatce, rozciągniętej na stelażu.

– Ściana ma około stu metrów kwadratowych. Koszt wykonania takiej siatki to 35 zł za metr, ale całość kosztowałaby jakieś 4,3 tys. zł, bo trzeba jeszcze doliczyć ok. 800 zł podatku VAT – wyjaśnia Hołobowicz.

– Wiadomo, że najfajniej wyglądałby w tym miejscu mural. Ale to już jest zupełnie inna półka cenowa. Metr kwadratowy muralu to koszt od 250 do 300 zł. Siatka jest więc dużo tańszym rozwiązaniem. Plus jest też taki, że można ją zdjąć w przypadku remontu budynku. Jedyne na czym należy się skupić to porządne mocowanie i montaż, by oparła się porywom wiatru – wyjaśnia bytomski radny.

Kwestia montażu to jednak problem na potem, bo w pierwszej kolejności wypadałoby zebrać pieniądze na sam druk. Hołobowicz poważnie rozważa zorganizowanie zrzutki internetowej, zwłaszcza, że jego post na Facebooku spotkał się z pozytywnym odzewem i już teraz kilka osób zadeklarowało wpłatę.

– Popieram pomysł aby zorganizować zbiórkę, na pewno znajdzie się pełno potencjalnych inwestorów, resztę niech dołoży gmina. Pływają rzeką przecież turyści, więc to na pewno byłoby dobre zagranie wizerunkowe. Ja chętnie swoja cegiełkę dołożę – napisała pod postem radnego Katarzyna.

– Może uda mi się przekonać pozostałych radnych do tego pomysłu. Cena nie jest w końcu jakaś zaporowa – kwituje Hołobowicz.

Napisz komentarz »