REKLAMA

Kalendarz wydarzeń

Imprezy w regionie

Opublikowano 03 października 2020, autor: Filip Pobihuszka

Nowa Sól

Ostatnia wyprzedaż garażowa

Ostatnia w tym roku oczywiście. Kiedy? Już dziś (3 października), między 12.00 a 16.00. Tradycyjnie już, nietypowych fantów będzie można szukać w domku grillowym w Parku Krasnala. – Oferta przedmiotów i rzeczy ogromna i bardzo różnorodna. Mamy skarby w swoich piwnicach, garażach i strychach, a kolekcjonerów nie brakuje – zachęcają organizatorzy.

Wydarzeniem towarzyszącym wyprzedaży będzie wizyta pasjonatów starych rowerów. Grupa zaprezentuje przedwojenne (rocznik 1931) jednoślady produkowane w zakładzie w Otyniu.

Nowa Sól

Teatr Polska – Jeden Gest

Nowosolski Dom Kultury zaprasza na kolejny spektakl w ramach programu „Teatr Polska”. Widzowie zobaczą „Jeden gest” w reżyserii Wojtka Ziemilskiego i Wojtka Pustoły.

To spektakl o porozumiewaniu się ze światem – światem słyszących i światem innych Głuchych. Jeśli język określa rzeczywistość, to czego możemy dowiedzieć się o świecie z języków Głuchych? Co w ich doświadczeniach komunikacji jest uniwersalne, a co ? wyjątkowe?

Kiedy? W niedzielę (4 października) o 18.00. Bilety: 15 zł, ulgowe 10 zł (młodzież do lat 26, seniorzy od 60 roku życia, emeryci i renciści). Wejściówek można szukać na stronie ekobilet.pl.

Podczas wydarzeń organizowanych w NDK obowiązują rozporządzenia i wytyczne właściwych Ministerstw i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Na terenie NDK obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, zachowania dystansu społecznego oraz dezynfekcji dłoni.

Zielona Góra

Bieg charytatywny dla taty Natana

Daniel został nieszczęśliwie porażony prądem i obecnie jest w śpiączce. Na jego przebudzenie czeka 10-letni syn Natan, chłopiec z autyzmem.

Pilnie potrzebna jest terapia wybudzania i rehabilitacji w prywatnym specjalistycznym ośrodku, ponieważ NFZ nie daje takiej możliwości. Miesięczny koszt takiej terapii to 25 tys. zł.

Bieg odbędzie się na dystansie 5 lub 10 km. Start i meta na Dzikiej Ochli.

Kiedy? W niedzielę (4 października) o 12.00.

– Każdy uczestnik otrzyma numer startowy oraz słodki poczęstunek po. Charytatywna opłata startowa to min. 20 zł wpłacona na konto 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 tytułem: 11939 Świerczyński Daniel. W obecnej sytuacji epidemiologicznej potwierdzenie wpłaty na konto uprawnia do udziału w treningu. Prosimy o nie przynoszenie gotówki – piszą organizatorzy.

Nowa Sól

Rajd.BIKE po powiecie

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Turystyki, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Soli przygotował wycieczkę rowerową. Będzie to pierwsza wyprawa z cyklu „Rajd.BIKE Poznajemy nasz powiat”.

W niedzielę, (4 października) cykliści wyruszą do Solnik. Miejsce zbiórki, startu oraz mety to punkt początkowy ścieżki „Kolej na Rower” przy ul. Przyszłości. Start o 10.00.

Uczestnicy zahaczą m.in. o Solniki, gdzie będzie okazja do zwiedzenia zabytkowego kościoła p.w. św. Anny w towarzystwie znamienitego znawcy historii regionu dra Tomasza Andrzejewskiego. Degustacja soków z Solnik również jest w planach, tak samo jak możliwość dłuższego wypoczynku. Rajd przebiegać będzie też m.in. przez Drwalewice czy Czciradz.

Długość trasy to 27 km. Zainteresowani dłuższą trasą otrzymają alternatywną drogę, przez Lasocin.

Powrót do Nowej Soli rozpocznie się ok. 14.00.

Rajd jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich chętnych. Każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy upominek.

Szczegóły i zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: m.kula@mosir-nowasol.pl lub numerem 693 411 812.

Komandorem rajdu będzie pan Jan Wojtasik.

Napisz komentarz »