REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Rok akademicki pod patronatem KGHM

Opublikowano 03 października 2020, autor: Filip Pobihuszka

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, która wraz z KGHM wprowadziła właśnie kształcenie dualne na kierunku Górnictwo i Geologia, rozpoczyna nowy rok akademicki.

Patronat KGHM oznacza, że studentom polkowickiej uczelni oferowany jest program nauczania dostosowany do aktualnych potrzeb przemysłu miedziowego i KGHM. Najlepszym umożliwiono dostęp do atrakcyjnego programu stypendialnego.

Oto list Prezesa Zarządu KGHM Marcina Chludzińskiego do władz i studentów UJW:

– Inauguracja nowego roku akademickiego to zawsze ważne wydarzenie w życiu uczelni. Tegoroczna uroczystość może się różnić oprawą, ale niezmiennie stanowi prawdziwe święto całej wspólnoty uczelnianej – wykładowców, pracowników, studentów. W tym roku jest to także święto KGHM – partnera Uczelni Jana Wyżykowskiego w kształceniu dualnym.

Studia dualne to nowoczesna forma kształcenia, doceniona zarówno przez środowiska naukowe, studentów i biznes. Łączy tradycyjne studia akademickie z praktyką zawodową w przedsiębiorstwie. Liczymy, że studenci i absolwenci kierunku Górnictwo i Geologia, który objęliśmy patronem, zdobędą wiedzę i doświadczenie, które pozwolą na piękne kariery.

Reprezentanci KGHM związani z górnictwem i geologią, autorytety w swoich dziedzinach, pracowali wspólnie z uczelnią nad programem nauczania tak, by jak najlepiej zoptymalizować go pod kątem potrzeb przemysłu miedziowego. Chcemy mieć pewność, że teoria znajdzie swoje odzwierciedlenie podczas przyszłej pracy w naszych Oddziałach. Wielu spośród Studentów Uczelni już dziś zasila nasze załogi, wierzymy, że dzięki studiom pogłębią swoją specjalizację i będą chcieli rozwijać Polską Miedź. Najlepsi mogą liczyć na wsparcie finansowe naszego programu stypendialnego, który przewiduje również dodatkowe stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.

Uczelnia Jana Wyżykowskiego w tym celu celebruje swoją pełnoletność, a my cieszymy się, że w tym wyjątkowym momencie rozpoczęliśmy formalną współpracę. Przy wspólnym zaangażowaniu, opierając się na Państwa wiedzy i naszej praktyce mamy szansę na optymalny program kształcenia i wielu ekspertów na rynku pracy.

Wszystkim wykładowcom, pracownikom i studentom życzę ciekawości i wytrwałości, wielu pasjonujących zagadnień i twórczych inspiracji. Powodzenia i sukcesów!

Przypominamy, że wciąż można aplikować na kierunek Górnictwo i Geologia.

Więcej informacji na stronie uczelni: http://ujw.pl.

Napisz komentarz »