Pucharowe granie

Opublikowano 10 października 2020, autor: Filip Pobihuszka

Wiemy już które z naszych drużyn zagrają wiosną w 1/8 lubuskiej odsłony Pucharu Polski. W minioną środę odbyły się mecze IV rundy, w których nie zabrakło niespodzianek.

Zdecydowanie mocniejsza na papierze Korona Kożuchów, zajmująca środkowe rejony IV-ligowej tabeli pojechała na mecz do Szlichtyngowej, by zmierzyć się z miejscowym Orłem (8. miejsce w klasie A). Gospodarze niespodziewanie wygrali, a jedyną bramkę na wagę awansu strzelił w 64. minucie Dawid Kaźmierczak.

Dzielnie bronił się LZG Górzyn, który odwiedziły rezerwy zielonogórskiej Lechii. Goście zaczęli strzelać dopiero w 61. minucie (Jan Zioła), ale drużynę z okręgówki dobiło dopiero ostatnie 10 minut, podczas których zielonogórzanie strzelili kolejne trzy bramki (Adrian Topolski 80. min, Szymon Waszkowiak 86. min, Patryk Jasiak 90. min).

Aż siedem bramek padło w meczu Dębu Przybyszów z Cariną Gubin, czyli pierwszej i trzeciej drużyny lubuskiej IV ligi. Mecz zapowiadał się na wyrównany, ale ostatecznie goście wbili aż sześć bramek (Marcin Piec 6. i 65. min, Kacper Lechowicz 13. min, Szymon Witczak 18. min, Przemysław Haraszkiewicz 55. (k) i 81. min). Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył w 56. min Kacper Koppenhagen.

Arka Nowa Sól pojechała z kolei do Świebodzina. Miesiąc temu nowosolanie pokonali Pogoń w ramach IV ligi, wygrywając u siebie 3:0. Teraz nie mieli większych problemów by ponownie pokonać drużynę ze Świebodzina. Kibiców nowosolan powinien ucieszyć fakt, że strzelecko odblokował się Dariusz Nazar, który dwukrotnie trafiał do siatki (26. i 30 min). Bramkę dla gospodarzy zdobył w 32. min Robert Kobrzycki.

W starciu Odry z Odrą lepsza była ta teoretycznie słabsza, czyli bytomska. Drużyna z okręgówki pokonała IV-ligowca 2:1. Bramki strzelali Tomasz Wróbel (10. min) i Maciej Konsewicz (52. min) dla Bytomia i Dawid Leoszko (36. min) dla Nietkowa.

W pozostałych spotkaniach naszych drużyn Błękitni Lubięcin przegrali z Syreną Zbąszynek 0:2, a Sprotavia Szprotawa oddała walkowera Lechii Zielona Góra wycofując się z rozgrywek.

Rozgrywki 1/8 finału zaplanowano na 31 marca.