REKLAMA

Kultura, Oświata

Szkoła się nie rozleci

Opublikowano 01 listopada 2020, autor: Michał Szczęch

Rozstrzygnięto przetarg na jedną z najważniejszych inwestycji w gminie Nowe Miasteczko, czyli termomodernizację zespołu szkół. Wygrała firma z Modrzycy, z kwotą blisko 7,6 mln zł.

Remonty dotyczą wszystkich szkolnych budynków. Prace podzielono na dwa etapy. Pierwszy obejmuje termomodernizację budynku głównego, w którym mieści się podstawówka i świetlica. Drugi obejmuje termomodernizację budynków w przeszłości przejętych od starostwa, w których działa między innymi szkoła średnia i przedszkole. Prace mają ruszyć wiosną 2021 roku, a zakończą się w roku 2022. Gmina z własnego budżetu wyłoży blisko 2,5 mln zł, reszta, czyli ponad 5 mln, pochodzi z dofinansowania.

– To dla nas sprawa życia i śmierci ? Jacek Zawiślak, dyrektor zespołu szkół, nie owija w bawełnę. O remonty apelował od 15 lat. – Cieszę się, że wreszcie się udało ? oddycha z ulgą. To głęboki oddech, bo dyrektor wiele razy bał się, że stanie się nieszczęście gdy dachówka spadnie komuś na głowę. – Gdy pada deszcz, woda nam kapie na głowy. Piece są stare. Odpada tynk… – wylicza dyrektor Zawiślak. – To już ostatni moment, żeby zrobić te remonty.

Napisz komentarz »