REKLAMA

Kultura, Oświata

Chcą zwiększyć prestiż

Opublikowano 01 listopada 2020, autor: Michał Szczęch

Czy w przyszłym roku wzbogaci się oferta szkoły średniej w Nowym Miasteczku?

Na Zespół Szkół w Nowym Miasteczku składają się: przedszkole, podstawówka i szkoła średnia. Ta ostatnia znana jest z klas mundurowych. – To nasza duma, mamy świetną kadrę, mamy wyniki ? zachwala dyrektor Jacek Zawiślak. Ma nadzieję, że już w przyszłym roku oferta zostanie wzbogacona o oddziały przygotowania wojskowego. – To coś w rodzaju grantu. Jeśli ministerstwo obrony narodowej przyzna nam ten grant, uzyskamy między innymi dodatkowe finansowanie. Grant wiąże się z nowymi mundurami, z udziałem w profesjonalnych poligonach.

Temat wybrzmiał na ostatniej sesji. – Składamy wniosek. Postaramy się wywalczyć ten grant, bo on oznacza dla szkoły jeszcze większy prestiż ? zapowiedziała burmistrz Danuta Wojtasik. Jak wiadomo, większy prestiż, to większa liczba młodych ludzi, chcących kształcić się w Nowym Miasteczku.

Co ciekawe, szkoła już w tym roku uzyskała wszystkie opinie pozytywne, by dostać taki grant. W ministerstwie uznali jednak, że jednostka nie będzie w stanie zapewnić uczniom praktyk i… odmówili.

Napisz komentarz »