REKLAMA

Komunikacja

Przy szkole będzie parking

Opublikowano 07 listopada 2020, autor: Michał Szczęch

Mieszkańcy Borowa Wielkiego (gm. Nowe Miasteczko) część pieniędzy z funduszu sołeckiego postanowili przeznaczyć na dofinansowanie monitoringu w szkole. Chodzi o 5 tys. zł. Teraz zmienili plany.

– Próbowaliśmy na przełomie marca i kwietnia znaleźć wykonawcę dla tej inwestycji, ale z powodu pandemii nie było to łatwe ? komentuje Zbigniew Ogrodniczuk, dyrektor podstawówki, który zadecydował, że wspomniane pięć tysięcy w takiej sytuacji warto przesunąć na inne zadanie. – Planów z monitoringiem nie wyrzucamy do śmietnika, przesuwamy je tylko w czasie, a teraz zajmiemy się budową parkingu ? informuje dyrektor.

O parking zabiegali rodzice. Gdy przywożą dzieci do szkoły, to na wąskiej drodze robi się zator, bo muszą parkować na poboczu. – Problem potęgują duże maszyny rolnicze, między innymi ciągniki i kombajny, które jeżdżą tędy na pola ? zauważa Ogrodniczuk. – Dlatego do rowu włożymy rury, które zakupiliśmy za 8 tys. zł, zasypiemy ziemią i w tym miejscu zrobimy parking z miejscem na kilkanaście samochodów, dla rodziców i nauczycieli.

Gmina przyśle swoich pracowników, co powinno obniżyć koszta inwestycji. Dyrektor Ogrodniczuk szacuje, że wszystkie koszta zamkną się w 15 tys. zł.

Napisz komentarz »