REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Spadła z rusztowania

Opublikowano 07 listopada 2020, autor: Michał Szczęch

Pracownica firmy zajmującej się malowaniem świetlicy budowanej w Ciepielowie, miała wypadek.

– Stała na rusztowaniu, bo malowała i szpachlowała ściany – informuje pracodawca poszkodowanej kobiety. – Nie zabezpieczyła kółek od rusztowania. Gdy schyliła się po wałek, rusztowanie odjechało, a ona upadła i uderzyła głową o posadzkę. Zatrudniam tę kobietę od roku, jest z Ukrainy, wcześniej nigdy nic podobnego jej się nie przytrafiło.

Współpracownicy udzielili kobiecie pierwszej pomocy, próbowali zatamować krwotok. Zadzwonili po pogotowie. Szpital, w związku z pandemią, nie dysponował żadną wolną karetką.

– Chwilę po 9 rano odebraliśmy zgłoszenie, żeby w ramach izolowanych działań medycznych wysłać do Ciepielowa wóz strażacki i udzielić tej kobiecie pomocy ? komentuje Sebastian Olczyk, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli. Strażacy założyli opatrunek. Minął kwadrans i na miejsce przyjechała karetka, aż z Zielonej Góry. Ratownicy medyczni zawieźli kobietę do szpitala w Nowej Soli. – Tam założono jej pięć szwów na głowie. Przeszła też badania tomografem. Właśnie rozmawialiśmy przez telefon. Powiedziała, że wszystko jest w porządku, że czuje się lepiej, że ma stłuczony łokieć i kolano ? komentował pracodawca kobiety we wtorek rano.

Wspomniana firma, która zajmuje się malowaniem i szpachlowaniem, świadczy usługi dla większej firmy WAGNER FACTORY, która wygrała przetarg na budowę świetlicy w Ciepielowie. – Całe szczęście, że nie stało się nic poważniejszego ? oddycha z ulgą Jerzy Wagner, szef WAGNER FACTORY. Informuje, że roboty dobiegają końca. – Świetlica powinna być gotowa jeszcze w tym roku-zapewnia.

Napisz komentarz »