Meczycho w Bytomiu! Remontada Budowlanych

Opublikowano 07 listopada 2020, autor: Sławomir Janusz

– Czułem dziwny spokój, czasami tak jest. Do przerwy przegrywaliśmy 0:2, ale miałem wrażenie, że będzie dobrze ? mówił po meczu z Odrą Bytom Odrzański Robert Ściłba, trener Budowlanych Lubsko. Pewnie było w jego słowach trochę kokieterii, ale po końcowym gwizdku, to właśnie „Banda Siwego” cieszyła się ze zwycięstwa.

Budowlani jechali do Bytomia bez pięciu podstawowych zawodników. Marcin Bławuciak pauzował po czerwonej kartce, którą złapał w meczu z Chynowianką, Damian Krajewski ma złamaną rękę, a Doriana Borowskiego i Patryka Kozioła zatrzymały sprawy rodzinne. W ostatniej chwili wypadł też Bartek Radko, ale on niespodziewanie pojawił się Bytomiu. – Przed meczem napisał esemesa, że nie dziś nie da rady, i że przeprasza. Okazało się jednak, że dojechał na drugą połowę ? tłumaczy Robert Ściłba.

Problemy kadrowe miała też Odra. Po tym jak karierę zakończył Marceli Borowiecki, defensywa zespołu z Bytomia, delikatnie mówiąc, nie wygląda najlepiej. W meczu z Budowlanymi w pomocy nie mógł zagrać Kacper Konsewicz. Poza tym trener posadził na ławce Tomka Gawlika, a jego miejsce na prawym skrzydle zajął Bartek Dziubański (Zapewne po to, żeby zatrzymać rajdy szybkiego Dawida Urbana, pomocnika Budowlanych. Manewr okazał się skuteczny, bo w drugiej połowie Urban zmienił skrzydło).

W pierwszej połowie nie brakowało ciekawych akcji, ale do siatki trafiali tylko gospodarze. W szeregach Odry kapitalnie prezentował się Tomek Wróbel. W 26. minucie huknął lewą nogą w same „widły”, a chwilę później wyłożył piłkę na tacy Michałowi Konsewiczowi. Obrońcy Lubska nie potrafili sobie z nim poradzić. Przy odrobinie szczęścia powinien skończyć z hattrickiem. To zdecydowanie najciekawsze lewe skrzydło całej ligi.

Lubsko w pierwszej odsłonie też miało swoje szanse. Dwie najlepsze zmarnował Kuba Borysiewicz. Najpierw szukał długiego rogu po podaniu Dawida Urbana. Potem futbolówkę na piąty metr wyłożył mu Patryk Oliasz, ale z lekkim uderzeniem bez problemów poradził sobie Szymon Sasin (zastąpił między słupkami pauzującego za cztery żółte kartki Piotra Michalewicza).

Tuż przed przerwą sędzia powinien odgwizdać karnego dla Odry. Obrońcy Budowlanych w jednej akcji dwa razy faulowali Michała Konsewicza, ale arbiter puścił grę. Gospodarze mieli do niego spore pretensje, a ławka Budowlanych głośno odetchnęła…

Po zmianie stron Lubsko ruszyło do ataku. Dawid Walczak przeniósł się do środka pola, bo na mecz dojechał nominalny stoper Bartek Radko. Początek należał jednak gospodarzy. W sytuacji sam na sam z Szymonem Kondyckim znalazł się Tomek Wróbel, ale minimalnie przestrzelił. Później świetną akcją popisał się Marcin Piech. Kapitan Budowlanych nawinął dwóch piłkarzy Odry i lewą nogą zaskoczył Sasina. Lubsko złapało kontakt i nie zamierzało na tym poprzestać. Goście próbowali strzelać z dystansu. Trener Odry Tomasz Skrężyna, wspierany przez Marcelego Borowieckiego, ostrzegał przed uderzeniami, ale bez rezultatu. Budowlani wyrównali po golu Kuby Borysiewicza, który uniknął spalonego i przymierzył w krótki róg. Później z dystansu huknął Dawid Walczak, a piłka po rykoszecie przelobowała bramkarza Odry. W końcówce bytomianie przycisnęli. Tomek Wróbel trafił w słupek, a T. Gawlik przegrał pojedynek oko w oko z Szymonem Kondyckim. Interwencję na wagę trzech punktów zaliczył jednak Bartek Radko, który wślizgiem zatrzymał popularnego „Pegaza”.

Zwycięstwo Budowlanych sprawiło, że w czubie okręgówki zrobiło się naprawdę ciekawie. Lidera z Łęknicy od piątej ekipy z Przyborowa dzielą ledwie cztery punkty (tabelę prezentujemy na stronie)

Odra Bytom Odrzański ? Budowlani Lubsko 2:3 (2:0)
Bramki: Wróbel (26. min), Michał Konsewicz (38. min) ? Piech (55. min), Borysiewicz (75. min), Walczak (85. min).
Odra: Sasin ? Krawczyk, Wojtkowiak, Dybizbański, Chłopowiec ? Dziubański, Pawlak (od 76. min Gawlik),Wołkowski, Michał Konsewicz, Wróbel ? Maciej Konsewicz.
Budowlani: Kondycki ? Dynowski, Skrobania, Walczak, Siwik ? Skrzypczak (od 80. min Kniat), Piech, Ćwik (od 50. min Radko), Oliasz (od 88. min Kajetańczyk), Urban ? Borysiewicz.
Żółte kartki: Wróbel, Dybizbański ? Dynowski, Urban.