REKLAMA

Kultura, Oświata

Więcej matmy w szkołach

Opublikowano 07 listopada 2020, autor: Michał Szczęch

78 uczniów ze szkół średnich w powiecie nowosolskim przystąpiło do maturalnych egzaminów poprawkowych. Zdało 31 z tej grupy.

Najwięcej problemów tegorocznym maturzystom przysporzył egzamin z matematyki.

– Poziom zdawalności był niski nie tylko w naszym powiecie, ale też w całym województwie i kraju ? komentuje Sylwia Wojtasik z zarządu powiatu. Powody tak słabego wyniku S. Wojtasik upatruje między innymi w zdalnym nauczaniu, które trwało od marca.

Faktem jest, że poziom zdawalności matury z matematyki, jeśli chodzi o nasz powiat, pozostawia wiele do życzenia od lat. – Uczniowie przychodzą do szkół ponadpodstawowych często ze sporymi brakami ? kontynuuje Wojtasik. – Chcemy to zmienić, dlatego w szkołach ponadpodstawowych wprowadzamy dodatkową lekcję matematyki tygodniowo dla klas pierwszych, by uczniowie mogli nadrobić braki.

Przypomnijmy, że podobną godzinę starostwo, na wniosek dyrektorów, wprowadziło również w roku ubiegłym. – U uczniów, którzy obecnie są w klasie drugiej i korzystali z dodatkowej godziny w roku ubiegłym obserwujemy, że łatwiej radzą sobie nie tylko z matematyką, ale również z przedmiotami pokrewnymi, takimi jak chociażby fizyka i chemia – komentuje Aleksandra Grządko, dyrektorka nowosolskiego ogólniaka. – Chylę czoła, bo to mądra decyzja starostwa.Jej efekty na pewno docenimy już za rok.

Co istotne, dodatkowa godzina nie ominie też uczniów, którzy uczą się w klasach zawodowych. Mowa między innymi o nowosolskich Nitkach. – Uczniowie przychodzą z różnych szkół, z różnym poziomem wiedzy – komentuje Daniel Lesiewicz, dyrektor Nitek. – Dodatkowa lekcja matematyki ma pomóc w wyrównywaniu poziomu i lepszym przygotowaniu do egzaminów zawodowych.

Napisz komentarz »