REKLAMA

Wasze sprawy

Falstart?

Opublikowano 07 listopada 2020, autor: Patryk Świtek

Wygląda na to, że radny Andrzej Staroszczuk zbyt szybko ogłosił sukces w Mirocinie Górnym.

To był news dnia w gminie Kożuchów.

„Od słów do czynów… Mamy to!” – napisał A. Staroszczuk, radny powiatowy z komitetu Tyszkiewicza. Poinformował, że zaczęła się budowa chodnika prowadzącego na cmentarz w Mirocinie Górnym.

„W tym roku wykonana zostanie kanalizacja i odwodnienie, a w przyszłym roku ruszą prace związane stricte z budową chodnika i przebudową drogi powiatowej” – dodał. Napisał też, że cała inwestycja będzie kosztowała 1,4 mln zł, ale później to wykreślił.

O inwestycję zapytaliśmy nowosolskie starostwo i okazało się, że budowa chodnika wcale nie jest taka pewna. Jak napisała nam starosta Iwona Brzozowska w tym roku zlecono tylko wykonanie 300 metrów kanalizacji deszczowej. Za kwotę 156 993,36 zł robi to Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Exp.-Imp. „PA-BEX” z siedzibą przy ul. Kamiennej w Nowej Soli. Natomiast w przyszłym roku powiat planuje złożyć wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych.

– Kontynuowanie tej inwestycji będzie uzależnione od przyznanego dofinansowania – stwierdziła I. Brzozowska. Zadanie musi jeszcze zostać zatwierdzone przez radę w przyszłorocznym budżecie.

Niepokój Jagaska

Burmistrz Kożuchowa, po wpisie A. Staroszczuka o chodniku za 1,4 mln zł ostro skomentował, że widocznie tyle kosztuje głos radnego.

– Trochę mnie niepokoją decyzje pani starosty, która chce w przyszłym roku starać się o środki rządowe na inwestycję w Mirocinie Górnym. Chciałbym tylko przypomnieć zarządowi powiatu, że w starostwie jest dokumentacja na dokończenie tzw. obwodnicy Sokołowa. Gmina Kożuchów zainwestowała już w ten projekt 300 tys. zł na wykup gruntów i odszkodowania. Mam nadzieję, że władze powiatu o tym pamiętają i zdążą przed końcem kadencji zrealizować tę inwestycję – mówi. Wspomina, że uzgodnienia w tym temacie miały miejsce pod koniec poprzedniej kadencji. Wtedy starostą był Waldemar Wrześniak.

Napisz komentarz »