REKLAMA

Sport

Gramy od rana do wieczora!

Opublikowano 21 listopada 2020, autor: oprac. fp

Już dziś na dwóch halach sportowych, odbędą się turnieje tegorocznej edycji piłkarskiego turnieju Falubaz Cup. – Z powodu epidemicznych obostrzeń będzie mniej atrakcji, ale to, co najważniejsze, czyli sportowa rywalizacja dzieci, będzie miała miejsce tak jak zawsze – zapowiada Damian Stopa, szef Akademii Piłkarskiej Falubaz.

Falubaz Cup zwykle odbywał się w terminie bliższym 6 grudnia, a do jego rozegrania potrzeba było dwóch, a z turniejem międzyklubowym, trzech weekendów. Z oczywistych przyczyn tym razem z wielu dodatkowych atrakcji trzeba było zrezygnować. Zabraknie więc dopingujących rodziców na salach, nie będzie otwartej zbiórki pieniędzy na rzecz chorych dzieci oraz występów artystycznych między turniejami.

– To, czego natomiast nie zabraknie, to element najważniejszy, a mowa oczywiście o sportowych, piłkarskich emocjach, a w tym: rywalizacji, gradu bramek i szalonych akcji w wykonaniu setek młodych adeptów piłki nożnej, okrzyków radości po golach, pewnie i łez po przegranych finałach, a na koniec nagród dla wszystkich, pucharów dla najlepszych zespołów i statuetek za wyróżnienia indywidualne – zapowiada Damian Stopa, prezes APF.

– Falubaz Cup to turniej o niemalejącej renomie i w dalszym ciągu największa tego typu impreza w naszym województwie. Zagramy na dwóch salach w Nowej Soli oraz jak zawsze na hali tenisowej na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie – dodaje.

W podziale na kilka roczników, do gry ruszą chłopcy i dziewczęta z całego województwa i wszystkich, czyli ponad 20, lokalizacji Falubazu. Będą to m.in. zawodnicy z Zielonej Góry, Nowej Soli, Krosna Odrzańskiego, Żagania, Szprotawy, Gubina, Nowego Miasteczka, Kargowej, Świebodzina czy Sulechowa.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi w sobotę 21 listopada o 9:00 w Nowej Soli na hali „Elektryka”, natomiast godzinę później rozpocznie się też turniej na hali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Botanicznej. Tydzień później (28 listopada) dwa najmłodsze roczniki zagrają w Drzonkowie.

Harmonogram Falubaz Cup 2020

Sobota 21.11

Hala CKZiU ?Elektryk?
9:00 ? rocznik 2012
13:20 ? rocznik 2013
17:00 ? rocznik 2010/11

Hala SP 3 przy ul. Botanicznej
10:00 ? rocznik 2008/09

Sobota 28.11

Hala tenisowa WOSiR Drzonków
9:30 ? rocznik 2014
13:00 ? rocznik 2015 i młodsi

Napisz komentarz »