REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Po napadzie poszli na autobus

Opublikowano 05 grudnia 2020, autor: Patryk Świtek

Dwóch mężczyzn napadło na staruszkę. Policjanci zatrzymali ich chwilę po wezwaniu. Stali na przystanku kilkaset metrów od zdarzenia i czekali na autobus.

Do rozboju doszło w środę (25.11.) na jednym z osiedli w Zielonej Górze. 85-latka wchodziła do klatki schodowej. Nagle podeszło do niej dwóch mężczyzn.

– Zażądali pieniędzy, a gdy nie zareagowała zaczęli ją bić po twarzy i kopać. Kobieta najprawdopodobniej straciła przytomność, gdyż nie pamiętała dalszego przebiegu zdarzenia – mówi Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Na policję i pogotowie zadzwonił świadek. Staruszka została tak dotkliwie pobita, że musiała mieć założone szwy.

Policjanci po ustaleniu rysopisu sprawców ruszyli na poszukiwania.

– Po kilkunastu minutach w odległości kilkuset metrów od miejsca zdarzenia, na przystanku autobusowym zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających rysopisowi. Zostali zatrzymani, a świadek rozpoznał ich – tłumaczy policjantka.

Zatrzymani to mieszkańcy Zielonej Góry. 18 i 22-latek byli wcześniej notowani. Zwłaszcza ten drugi jest dobrze znany policji.

– Okazało się, że dokonał przestępstwa w warunkach recydywy, Dopuścił się tego czynu przed upływem 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo – mówi M. Stanisławska.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju za co grozi im od 2 do nawet 12 lat więzienia. 18-latek usłyszał dodatkowo także zarzut uszkodzenia mienia, ponieważ w trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że to właśnie on tego samego dnia uszkodził na jednym z budynków przy ul. Wyszyńskiego rynnę o wartości 600 zł. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował ich na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Napisz komentarz »