REKLAMA

Komunikacja

Fachura

Opublikowano 12 grudnia 2020, autor: Patryk Świtek

Jacek Milewski z wykształcenia jest drogowcem. Pochwalił się tą informacją na ostatniej komisji.

Radna Mirosława Głowacka (PiS) dopytywała o remont ul. Wyspiańskiego.

– Zapada się tam jezdnia i płyty chodnikowe. Na okrągło droga jest łatana. Czy tam będzie kompleksowy remont? Mam na myśli budowę kanalizacji, deszczówki, przebudowę linii telefonicznej. Czy zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy i zakażemy wjazdu ciężkich aut, które jadą do zakładu Karton-Pak? – pytała.

J. Milewski odpowiedział, ale zaczął nietypowym wprowadzeniem: – Jestem z wykształcenia drogowcem, ale w swoim zawodzie nie przepracowałem nawet jednego dnia. O szczegółach więc pani nie opowiem. Planujemy tam kompleksowy remont – wymianę chodników, nawierzchni i uporządkowanie deszczówki. Kanalizacji nie musimy budować, bo już jest – tłumaczył.

Dodał, że budowana jest tzw. droga przez Dozamet aż do ul. Brzozowej.

– Ta inwestycja ma wyprowadzić ciężki ruch z centrum miasta – wyjaśniał.

Bajpas ze Starego Żabna

Na tym nie skończyły się wykłady na temat inwestycji drogowych. Radny Andrzej Sieciechowicz znalazł w budżecie, że miasto chce zamówić za 132 tys. zł dokumentację drogi łączącej ul. Towarową z Topolową.

J. Milewski wyjaśnił, że planowana jest budowa drogi od skrzyżowania z ul. Gimnazjalną, czyli przy dawnym PKS. Ma ona przebiegać ul. Towarową, aż do tzw. drogi osiowej przez fabrykę Odry. – Tam powstanie bajpas ze Starego Żabna do dworca i do Centrum Sportowego. Kolejne rozłożenie ruchu, żeby mieszkańcy Starego Żabna nie musieli jechać przez centrum. W ramach tego zadania powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzdłuż terenów kolejowych – powiedział.

Napisz komentarz »