REKLAMA

Kultura, Oświata

Szkoła wypięknieje

Opublikowano 12 grudnia 2020, autor: Michał Szczęch

Gmina Nowe Miasteczko zabiera się za remont miejscowego zespołu szkół. – Właśnie wyłoniliśmy wykonawcę ? informuje burmistrz Danuta Wojtasik. – Jest to firma lokalna, rzetelna i sprawdzona ? podkreśla.

Budynki szkolne nie były kompleksowo remontowane od ponad 30 lat, czyli od PRL-u. Z dachu głównego obiektu lecą dachówki, na co narzekał niedawno na naszych łamach dyrektor Jacek Zawiślak.

Kilka lat temu gmina kupiła od powiatu budynki na Placu Strzeleckim, które również są szkolne i przestarzałe. Ciągle psuje się ogrzewanie, ucieka ciepło.

– Dlatego podjęliśmy decyzję o kompleksowej termomodernizacji wszystkich obiektów szkolnych przy ul. Marcinkowskiego i przy Placu Pocztowym ? kontynuuje D. Wojtasik. Na ten cel gmina pozyskała ponad pięć milionów złotych dofinansowania. – Projekt realizujemy w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Do końca kwietnia wykonawca ma czas na dokumentację projektową z pozwoleniem na budowę. Już teraz, wykorzystując nieobecność uczniów, trwają prace projektowe. Zakładamy, że zostaną zakończone szybciej. Wiosną rozpoczną się dalsze prace. Doświadczenie wykonawcy pozwala na spokojne ich prowadzenie także w czasie nauki szkolnej ? kwituje D. Wojtasik.

Co istotne, gminie udało się wywalczyć w mijającym tygodniu dodatkowe pieniądze rządowe, w ramach niwelowania strat wywołanych przez pandemię. Nowe Miasteczko mogło złożyć w urzędzie wojewódzkim wniosek o pół miliona złotych i tyle udało się wywalczyć. Pieniądze pójdą na pokrycie wydatków związanych z remontem szkoły ? mowa o wydatkach niekwalifikowanych i wkładzie własnym.

Napisz komentarz »