REKLAMA

Kronika policyjna

Pijany uciekał przed policją

Opublikowano 30 stycznia 2021, autor: Patryk Świtek

W sobotę (23.01.) policjanci gonili po Nowej Soli pijanego kierowcę.

Akcja zaczęła się tuż po północy. Policjanci patrolowali ul. Piłsudskiego. Nagle na ich widok kierowca seata gwałtownie przyśpieszył. Włączyli sygnały i ruszyli za nim. Kierowca jeszcze przyśpieszył i zaczął uciekać w stronę ul. Zielonogórskiej. W pewnym momencie na wysokości ul. Kamiennej stracił panowanie nad autem, ściął znak, dwa sygnalizatory świetlne i uderzył w budynek.

Na miejsce wezwano strażaków z Nowej Soli.

– Kierowca był uwięziony w aucie. Było podejrzenie obrażeń wewnętrznych. Musieliśmy rozcinać drzwi przy pomocy narzędzi hydraulicznych, żeby można było ewakuować – mówi Sebastian Olczyk, rzecznik nowosolskich strażaków.

Seatem jechał 30-letni obywatel Ukrainy. Trafił do szpitala. – Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Pobrano krew do analizy, która dokładnie wskaże stężenie poziomu alkoholu w jego organizmie – informuje Renata Dąbrowicz-Kozłowska, rzecznik nowosolskiej policji.

– Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu oraz popełnienie licznych wykroczeń drogowych w tym stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu, mężczyzna odpowie przed sądem – dodaje policjantka.

Napisz komentarz »