REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Złoto dla KGHM

Opublikowano 02 lutego 2021, autor: Filip Pobihuszka

Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy w KGHM po raz kolejny została doceniona. Polska Miedź w nowy rok wchodzi ze Złotą Kartą Lidera Bezpiecznej Pracy.

W 2020 roku w całej spółce o niemal 29 procent spadła liczba uznanych wypadków przy pracy (rok do roku), z wielkości 299 urazów zanotowanych na koniec 2019 do 213 zarejestrowanych na koniec 2020 roku.

Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy jest przyznawana na okres dwóch lat przez Komisję Wyboru Liderów Bezpiecznej Pracy działającą przy Centralnym Instytucie Ochrony Pracy Państwowy Instytut Badawczy (CIOP). KGHM swoją pierwszą kartę otrzymał już w 2000 a pierwszą złotą w roku 2002. Od tego czasu Spółka nieprzerwanie utrzymuje pozycję lidera bezpiecznej pracy.

Recepta na trudny czas

– Bezpieczeństwo załogi to bezwzględny priorytet. Ubiegły rok i pandemia przyniosły nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa pracy. Był to rok próby dla nas wszystkich. Udowodniliśmy, że przemyślane i odważne decyzje, konsekwencja we wprowadzaniu w życie procedur, a przede wszystkim współpraca i odpowiedzialność wszystkich pracowników są skuteczną receptą na tak trudny czas. Obniżenie wskaźników wypadkowości oraz utrzymanie produkcji to jedne z największych sukcesów ubiegłego roku – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM.

160 przedsiębiorstw na forum

Od 2000 roku KGHM należy do Forum Liderów Bezpiecznej Pracy, którego założenie było wspólną inicjatywą Centralnego Instytutu Ochrony Pracy Państwowego Instytutu Badawczego oraz środowisk gospodarczych reprezentujących różne branże działalności gospodarczej. Forum Liderów Bezpiecznej Pracy zrzesza już 160 przedsiębiorstw z całej Polski. Forum jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy środowisk naukowych oraz przedsiębiorstw w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki udziałowi w Forum w okresie pandemii KGHM dzielił się wiedzą z innymi uczestnikami tego gremium i korzystał niejednokrotnie z dobrych i sprawdzonych rozwiązań stosowanych w innych polskich przedsiębiorstwach.

Wyróżnienie i zobowiązanie

KGHM należy do prestiżowego grona 27 przedsiębiorstw stanowiących ścisłą czołówkę w naszym kraju jeżeli chodzi o standardy BHP – tzw. Złotych Liderów. Jest jedynym reprezentantem górnictwa podziemnego oraz przetwórstwa metali w tym gremium. Oprócz KGHM Polska Miedź S.A. należą do niego takie flagowe podmioty polskiej gospodarki jak PKN Orlen S.A. czy, Grupa Azoty S.A. Złota Karta Lidera Bezpiecznej Pracy to wyróżnienie dla pracowników Spółki, ale również duże zobowiązanie na przyszłość.

Napisz komentarz »