REKLAMA

Sport

Siatkówka, biegi i judo

Opublikowano 30 stycznia 2021, autor: Filip Pobihuszka

Te dyscypliny sportu bez żadnych kłopotów wystarały się o pieniądze od miasta. I to jakie!

Gdy prezydent Jacek Milewski ogłaszał, które inicjatywy dostaną dotację z miejskich pieniędzy (a które nie) podziękował też członkom komisji konkursowych. – …którzy dzielnie wspomagają nas w tych trudnych decyzjach – napisał na Facebooku. I podał nazwiska: Anna Ast, Ryszard Biesiada, Rafał Stachowiak i Andrzej Sieciechowicz. Cała czwórka to radni z rządzącego w mieście komitetu Tyszkiewicza, przy czym Biesiada i Stachowiak reprezentują też środowisko sportowe. Ten pierwszy związany jest z lekkoatletyczną sekcją Astry, drugi reprezentuje UKS Jedynka. Oba kluby nie po raz pierwszy ubiegały się o grant z miasta. Oczywiście z sukcesem.

Astra dostała w tym roku 95 tys. zł na „realizację procesu szkolenia, udział w państwowym systemie ogólnopolskiego współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży 2021 w zakresie lekkoatletyki”. To o 5 tys. zł więcej niż rok temu.

Z kolei Jedynka na zadanie pt. „Judo dla dzieci i młodzieży” zgarnęła 20 tys. zł. To dwa razy więcej niż przed rokiem.

Kto zgarnął najwięcej? Tradycyjnie już, siatkarze Astry. Ulubiony klub prezydenta przytuli w tym roku 270 tys. zł. To aż o 30 tys. zł więcej niż rok temu.

Dla porównania, wiecznie niedoinwestowana Arka Nowa Sól dostała 190 tys. zł, 10 tys. zł więcej niż ostatnio.

Napisz komentarz »