REKLAMA

Komunikacja

Zakęcie do odnowy

Opublikowano 07 lutego 2021, autor: fp

Zaledwie cztery punkty miała ostatnia sesja nadzwyczajna w Otyniu. A jeśli odliczyć otwarcie, przyjęcie porządku obrad i zamknięcie, to w zasadzie jeden punkt. Ale ważny, bo dotyczący przyjęcia „Planu Odnowy miejscowości Zakęcie na lata 2021 – 2026”.

Jak wyjaśniał Rafał Stasiński z otyńskiego ratusza, gmina zawnioskowała o pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na remont drogi we wsi, konkretnie odcinka od przejazdu kolejowego do DPV Service. – Wymogiem jest posiadanie dokumentu strategicznego – wyjaśniał. – Złożyliśmy też tożsamy wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych, ale obawiamy się, że może nie uzyskać dofinansowania, stąd wniosek do PROW.

W planach jest nie tylko nowy asfaltowy dywanik, ale też chodnik, oświetlenie i odwodnienie. Gdyby udało się zrealizować tę inwestycję, Zakęcie byłoby „rozwiązane infrastrukturalnie”.

Całość inwestycji wyceniana jest na 2,65 mln zł. Gmina wnioskuje o 1,43 mln dofinansowania z PROW, z kolei z FDS mógłby dopłacić maksymalnie 2,1 mln zł.

Oczywiście dofinansowań nie można łączyć, więc gdyby udało się zdobyć oba, gmina będzie musiała zdecydować się na jedno.

Napisz komentarz »