REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Fałszerze w Zielonej Górze?

Opublikowano 07 lutego 2021, autor: Patryk Świtek

47-latek zapłacił za kurs fałszywym banknotem. Taksówkarz poszedł na policję, a ta namierzyła oszusta. W domu miał jeszcze 3,5 tys. euro.

Ta historia zaczęła się w miniony weekend. Taksówkarz za kurs dostał 50 euro. Niczego nie podejrzewając wydał pasażerowi resztę. Kiedy poszedł do kantoru wymienić euro na złotówki okazało się, że ma fałszywkę. Poszedł z tym na policję. Do działań natychmiast przystąpili zielonogórscy kryminalni. We wtorek (2.02.) namierzyli i zatrzymali sprawcę. 47-letni mieszkaniec Zielonej Góry miał w mieszkaniu jeszcze 70 podrobionych banknotów. Każdy w nominale 50 euro.

– Wszystkie zostały zabezpieczone i przesłane do badań biegłemu – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Zatrzymań było więcej. Jak ustalili śledczy w tę sprawę zamieszany jest także 59-letni mieszkaniec Czerwieńska.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z przechowywaniem, ukrywaniem i puszczaniem w obieg fałszywych pieniędzy, a 47-latek także zarzut oszustwa. Grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Czy to możliwe, że policjanci trafili na fałszerzy, którzy działali w Zielonej Górze? – Na tym etapie mogliśmy przedstawić tylko takie zarzuty, ale sprawa jest rozwojowa – mówi M. Stanisławska.

Mężczyźni trafili do aresztu. Dodatkowo okazało się, że oszust z taksówki był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, celem zatrzymania i osadzenia areszcie do odbycia kary pozbawienia wolności.

Napisz komentarz »