REKLAMA

Kultura, Oświata

Najwyższej klasy sprzęt dla uczniów

Opublikowano 06 lutego 2021, autor: Filip Pobihuszka

Monitory, notebooki, a nawet robot. Nowoczesny sprzęt od KGHM trafił do dziewięciu szkół patronackich w Zagłębiu Miedziowym.

Pomoce do nauki zdalnej i profesjonalny sprzęt do ćwiczeń w zawodach związanych z górnictwem i hutnictwem – to wszystko trafiło do dziewięciu szkół objętych patronatem KGHM, w ramach programu „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej”. Miedziowa spółka przekazała placówkom blisko 170 tys. zł na doposażenie sal i pracowni technicznych.

– KGHM angażując się w program współpracy ze szkołami branżowymi, zakładał przede wszystkim podniesienie poziomu nauczania. Wsparcie dla placówek daje nam gwarancję, że uczniowie kształcą się na najwyższej klasy sprzęcie. Mamy pewność, że wszystko odpowiada technologiom stosowanym w KGHM – mówi Arleta Chorąży, dyrektor Departamentu Efektywności Zawodowej Pracowników w KGHM.

Szkoły objęte programem miedziowej spółki otrzymane środki mogły przeznaczyć na sprzęt do wykorzystania przez nauczycieli do nauki zdalnej. Zakupione zostały m.in. monitory interaktywne, notebooki, projektory i tablety graficzne. Placówki doposażyły też pracownie techniczne o pomoce dydaktyczne, ale też specjalistyczne urządzenia jak robot Dobot z widzeniem maszynowym do nauki robotyki, piec tyglowy, pompy oraz autotransformatory.

Program „Kompetentni w branży” zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Szkoły objęte patronatem KGHM przymierzają się już do kolejnej akcji rekrutacyjnej w zawodach górniczych, hutniczych i przeróbkarskich. KGHM zaprasza rodziców i uczniów do zapoznania się z programem „Kompetentni w branży” i ofertą dydaktyczną.

Lista szkół objętych patronatem w ramach „Kompetentnych w branży” oraz regulamin przyznawania stypendiów naukowych i szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: kghm.com/pl/kariera/dla-uczniow/kompetentni-w-branzy.

.

Napisz komentarz »