REKLAMA

Wasze sprawy

Drogo, drożej, Eko-Przyszłosć

Opublikowano 13 lutego 2021, autor: Patryk Świtek

Liczby nie kłamią. Za śmieci płacimy najwięcej w województwie. W marcu palmę pierwszeństwa przejmą Sulechów i Gubin, ale Eko-Przyszłość nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Być może po nowym przetargu wrócimy na „szczyt”.

Od stycznia mieszkańcy powiatu nowosolskiego i wschowskiego płacą więcej za śmieci. Związek międzygminny Eko-Przyszłość podniósł stawkę z 15 do 32 zł. Właśnie jesteśmy przed kolejnym przetargiem na odbiór śmieci. Specjaliści z branży mówią, że jak utrzymamy 32 zł, to odniesiemy sukces. Sprawdziliśmy, jakie stawki mają inne gminy województwa i nie mamy dobrych wieści – u nas najdrożej.

Sulechów rezygnuje z PreZero

Władze Sulechowa już w listopadzie informowały mieszkańców, że czeka ich podwyżka. Miasto nie ma swoich śmieciarek, ani składowiska. Ogłasza przetarg, w którym walczą prywatne firmy. Obecnie odpady odbiera tam jeszcze PreZero i obowiązuje stawka 14,40 zł, ale potrwa to tylko do końca lutego. W ub. roku Sulechów ogłosił nowy przetarg. Zgłosiły się dwie firmy: B+C Eko Energia Sp. z o.o. i PreZero. Wygrała pierwsza. Od marca mieszkańcy Sulechowa będą płacić za śmieci najwięcej w województwie, bo 35,68 zł od osoby. Gdyby wygrało PreZero, płaciliby jeszcze więcej, bo śmieciowy gigant zażądał 38,33 zł! Władze miasta, chcąc pomóc nieco mieszkańcom, podjęły uchwałę o bonifikacie dla rodzin wielodzietnych.

Żeby przecztytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dotęp do wszystkich treści płatnych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 753

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »