REKLAMA

Samorząd

Prezydent wstydzi się najlepszych?

Opublikowano 13 lutego 2021, autor: Patryk Świtek

Czy pracownicy urzędu miasta wypłacili sobie nagrody? Pewnie! Jacek Milewski wydał na ten cel 105 tys. złotych. Warto pamiętać, że oprócz nagród, urzędnicy zgarniają też trzynastki.

Do urzędu wysłaliśmy z pozoru proste pytanie. Bez problemu zrozumiałby je przeciętny uczeń podstawówki, i to nawet po roku zdalnego nauczania.

Oto jego treść: „Którym pracownikom wypłacono nagrodę, w jakiej wysokości, jakie było uzasadnienie przyznania nagrody?” W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nagrody rozdawane urzędnikom, to informacja publiczna. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć, kto i ile dostał.

Widocznie prezydent wstydzi się swoich najlepszych pracowników, bo wrzucił wszystkich do bezimiennego worka.

„Nagrody otrzymało 51 pracowników wydziałów: finansowo-budżetowego, Urzędu Stanu Cywilnego, inwestycji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska, gospodarki nieruchomościami, kancelarii miasta, programowania i promocji, radca prawny, rzecznik prasowy, zamówień publicznych, architektury, spraw obywatelskich i administracji, spraw społecznych, organizacyjnego, oświaty, Straży Miejskiej” – czytamy w odpowiedzi Jacka Milewskiego.

105 tys. zł

Jeżeli chodzi o kwoty Milewski ratował się widełkami. Urzędnicy dostali od 1500 do 5000 tys. zł. Niestety nie wiadomo, kto do swojej roboty przykładał się najlepiej. Wiadomo tylko, że nagrodzeni  „wykonywali dodatkowe obowiązki przekraczające zadania, które wynikają z umowy o pracę”. Ogółem w ub. roku J. Milewski na nagrody dla pracowników wydał 105 tys. zł.

Kombinują

Do urzędu wysłaliśmy już prośbę o doprecyzowanie odpowiedzi. Faktycznie nasze pytanie zostawiało drobne pole do interpretacji, z której Milewski skwapliwie skorzystał. Podobna sytuacja spotkała nas już ze strony starostwa. Gdy spytaliśmy, kto dostał nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej, starosta odpisała, że… nauczyciele. Wojewódzki Sąd Administracyjny nakazał powiatowi uzupełnienie tej odpowiedzi.

Napisz komentarz »