REKLAMA

Wasze sprawy

Miasto przytula się do Solanina

Opublikowano 13 lutego 2021, autor: Filip Pobihuszka

Jacek Milewski zmienił zdanie. Kasa na festiwal jednak się znajdzie, ale miasto chce mieć więcej do powiedzenia przy organizacji. – Psim obowiązkiem miasta jest zapewnienie środków na istnienie takiej imprezy – komentuje Wojciech Olszewski.

Informacja o braku miejskiej dotacji dla Solanina wywołała nie tylko medialną burzę, ale też falę spekulacji. Nie wszyscy uwierzyli w zarzut komercji, jakim prezydent Jacek Milewski argumentował brak pieniędzy dla festiwalu.

Ciąg przyczynowo-skutkowo-polityczny, o jakim spekulowano w kuluarach, był łatwy do odgadnięcia. Imprezę robią ludzie związani z Urzędem Marszałkowskim, sejmikiem lubuskim i Platformą Obywatelską. Festiwal wpisany jest też do budżetu województwa. Radnymi sejmiku są zarówno współtwórca Solanina, Grzegorz Potęga, jak i Beata Kulczycka, prawa ręka Jacka Milewskiego, jeśli chodzi o interesy w województwie. Tyle tylko, że oboje stoją po dwóch stronach politycznej barykady.

Żeby przeczytać więcej, kup Tygodnik Regionalna lub uzyskaj dostęp do wsyztskich treści płatmych na 7 dni.
Liczba słów ukrytego tekstu: 634

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5,00 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.
Napisz komentarz »