REKLAMA

Gospodarka

Liczba Biedronek się nie zmienia

Opublikowano 20 lutego 2021, autor: fp

Nieoficjalnie: jeden market się otworzy, jeden się zamknie.

W parku handlowym, który powstaje u zbiegu ulic Staszica i Przemysłowej, znajdzie się kolejny już w Nowej Soli market sieci Biedronka. O tym i innych najemcach, informowaliśmy jako pierwsi na początku lutgo.

W tej chwili w mieście jest pięć Biedronek. I najprawdopodobniej po otwarciu kolejnego marketu, liczba ta się nie zmieni. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sieć planuje zamknąć sklep przy ul. Piłsudskiego, a wszystkich pracowników przenieść do nowego marketu przy ul. Przemysłowej.

Jednym z powodów z pewnością jest ciasnota. Najstarsza Biedronka w mieście dysponuje parkingiem na zaledwie kilka samochodów, które na domiar złego blokują tirom dojazd na zaplecze. Przy parku handlowym planowany jest parking na 150 miejsc. I choć będą z niego korzystać klienci wszystkich 15 planowanych tam sklepów, to i tak sytuacja powinna być lepsza niż przy ul. Piłsudskiego.

Póki co plotek o zamknięciu marketu nie potwierdza biuro prasowe sieci. – Mogę jedynie potwierdzić, że na przełomie kwietnia i maja otwieramy nowy market przy ul. Przemysłowej – mówi Karolina Ulatowska, z biura prasowego sieci Biedronka.

Napisz komentarz »