REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

Zabierzemy was w kosmos!

Opublikowano 20 lutego 2021, autor: Filip Pobihuszka

Podróż w nieznane, zadania, zagadki i przygoda życia ? KGHM zaprasza uczniów szkół technicznych i branżowych objętych programem „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej” do nowego projektu edukacyjnego.

– Zapraszamy uczniów szkół patronackich do wyjątkowego projektu. Chcemy, żeby uczestnicy z jednej strony poznali KGHM i dowiedzieli się więcej o naszej działalności a z drugiej strony, by wzmocnili swoje umiejętności. Zawody techniczne to przyszłość, a wykwalifikowani i zmotywowani pracownicy to dla nas dobro bezcenne – mówiła podczas inauguracji projektu Magdalena Wróbel, dyrektor naczelny do spraw zarządzania zasobami ludzkimi w KGHM.

Zabawa i nauka z KGHM

Akcję KGHM wspiera również Ministerstwo Edukacji i Nauki, które objęło wydarzenie swoim patronatem.

– Z wielką uwagą przyglądam się działaniom KGHM w Zagłębiu Miedziowym związanym ze szkolnictwem zawodowym. Takie placówki muszą być atrakcyjne i przede wszystkim skuteczne. Dlatego wszelkiego typu wsparcie, w tym programy edukacyjne dla uczniów to bardzo potrzebne rozwiązania. Najważniejsza jest współpraca, która pomoże przewidzieć jakie kompetencje przydadzą się uczniom w danym regionie. KGHM to największy pracodawca na Dolnym Śląsku, więc zawody związane z przemysłem miedziowym zasługują na szczególną uwagę. Przyszłość młodych ludzi musimy planować odpowiedzialne i w zgodzie z potrzebami wynikającymi z rynku pracy – powiedziała Marzena Machałek, Wiceminister Edukacji i Nauki.

Na uczniów czeka kilkumiesięczna przygoda w wirtualnej przestrzeni, w bliźniaczym do ziemskiego układzie planetarnym. Miedziowy wszechświat zapełniony będzie tematami i zadaniami związanymi z KGHM. Uczestnicy będą wykonywać misje dotyczące m.in. wiedzy o ekologicznych inwestycjach Spółki, o górniczych i hutniczych tradycjach czy samej produkcji miedzi.

Nagrody dla najlepszych

Zainteresowani uczniowie otrzymają dostęp do specjalnej platformy internetowej, gdzie będą mogli wykazać się wiedzą o miedziowej spółce. Dla uczestników przygotowane są tygodniowe misje, za których wykonanie otrzymają punkty. Każde zakończone zadanie będzie premiowane nagrodą (gadżetem KGHM, sprzętem multimedialnym, wizytami na oddziałach Spółki). Uczestnicy projektu będą pracować na swój indywidualny wynik, ale również na wynik poszczególnych szkół. Najlepiej punktowane placówki otrzymają na koniec roku szkolnego dodatkową nagrodę od KGHM.

Platforma z grą dla uczniów szkół patronackich będzie dostępna od połowy lutego do połowy czerwca. W zabawie może wziąć udział blisko 2 tys. młodych ludzi z Zagłębia Miedziowego. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zapowiadającego wydarzenie: https://youtu.be/_QM9nQ8ME20.

Buduj kompetencje z KGHM

Program KGHM „Kompetentni w branży” działa od 2018 roku i jest nim objętych dziewięć szkół technicznych i branżowych m.in. w Lubinie, Legnicy i Polkowicach. Placówki kształcą uczniów w zawodach istotnych dla przemysłu miedziowego. Program zakłada ścisłą współpracę na linii szkoła – KGHM. Uczniowie mogą liczyć na merytoryczną pomoc spółki, są angażowani w różnorodne przedsięwzięcia rozwojowe, a przede wszystkim mogą skorzystać z dedykowanego im programu stypendialnego oraz możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu.

Warto podkreślić, że zawody, w których kształceni są uczniowie w szkołach patronackich KGHM znajdują się na liście zapotrzebowania na pracowników na krajowym rynku pracy.

Zestawienie najbardziej pożądanych zawodów rokrocznie przygotowuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Napisz komentarz »