REKLAMA

Kronika policyjna

Okradał kościoły

Opublikowano 27 lutego 2021, autor: Patryk Świtek

Jaki czort opętał złodziejaszka z Nowej Soli? W odstępie pięciu dni okradł dwa kościoły.

Pierwsza informacja z plebani dotarła do komendy w piątek. Ktoś włamał się do jednego z kościołów w Nowej Soli i go okradł. Sytuacja powtórzyła się we wtorek. Tym razem w innym kościele.

– W świątyni zniszczone zostały skrzynki na pieniądze. Skradziono też części wyposażenia plebanii – informuje Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Okazuje się, że lista osób w Nowej Soli, które byłyby zdolne okraść kościół jest krótka. – Kryminalni  wytypowali kilka osób mogących mieć związek z tą sprawą. Podczas przeszukania mieszkania jednego z podejrzanych, funkcjonariusze odnaleźli rzeczy mogące pochodzić z kradzieży – mówi policjantka.

Nowosolanin miał w mieszkaniu pieniądze, projektor multimedialny, pamiątkowe medale i różańce. Wszystko pochodziło z kradzieży.

Przyznał się do winy i szybko wytłumaczył policjantom, co go opętało. – Wyznał, że działał będąc pod wpływem narkotyków – mówi J. Sęczkowska.

Okazało się, że od dawna jest poszukiwany, bo musi odsiedzieć trzy lata. Teraz wyrok może być wyższy, bo za kradzież z włamaniem grozi mu dodatkowo jeszcze 10 lat. Skradzione przedmioty niebawem powrócą do prawowitych właścicieli.

Napisz komentarz »