REKLAMA

Komunikacja

Powoli do przodu

Opublikowano 06 marca 2021, autor: Filip Pobihuszka

Być może już w przyszłym tygodniu pierwsi mieszkańcy bloków na Zatorzu skorzystają z wyremontowanych uliczek. Tymczasem roboty właśnie przyspieszyły.

Remont osiedlowych uliczek między blokami na Zatorzu, powoli zbliża się do półmetka. Przynajmniej, jeśli chodzi o terminy, bo jeśli chodzi o prace czysto drogowe, to większość jeszcze przed nami. Trzeba jednak pamiętać, że pierwszy etap dotyczył kanalizacji, więc nie był aż tak odczuwalny dla mieszkańców i przede wszystkim kierowców.

W tym tygodniu robotników można było spotkać jeszcze w okolicy przedszkola. Prace w tym miejscu i dalej, wzdłuż bloku nr 20, prowadzone są w ramach etapu drugiego. Jeśli dobrze pójdzie, to już w przyszłym tygodniu będą mogli zaparkować tam mieszkańcy.

Jak podkreśla Łukasz Jóźwiak, kierownik robót budowlanych z firmy Kambud, która realizuje inwestycję, większych problemów podczas prac nie było. Nie licząc opadów śniegu, który zahamował roboty na jakiś czas.

Tak czy inaczej, prace właśnie przyspieszyły. – Od marca wprowadziliśmy dziesięciogodzinny dzień pracy plus soboty – mówi.

Gdzie budowlańcy pojawią się w następnej kolejności? Trzeci etap to uliczka ciągnąca się wzdłuż bloku nr 26 i kolejny odcinek drogi biegnącej wzdłuż bloków 18 i 20 (do Mafii). Choć trudno nie zauważyć, że stary asfalt zerwano też dalej, na terenie oznaczonym jako etap czwarty.

Wiktor Kamzelski, szef Kambudu, twierdzi, że większych spięć z mieszkańcami nie ma. – Wiadomo, że przy takim zagęszczeniu prac bywa różnie, ale w tym wypadku nie jest najgorzej – mówi. – Powiem szczerze, że gorzej było na osiedlu domków, na tzw. KPRB, jak robiliśmy te czternaście ulic. Tam było większe niezadowolenie, mimo, że w domkach mieszka przecież mniej ludzi niż w blokach. Tam było inne podejście – opowiada.

Prace na osiedlu mają zakończyć się pod koniec listopada. Pierwotny termin wyznaczono na 31 lipca, ale jeszcze przed rozpoczęciem robót było wiadomo, że nie uda się go dotrzymać.

Przypomnijmy, że uwagi i spostrzeżenia mieszkańcy mogą na bieżąco słać do nowosolskiego magistratu, na adres nowasol@nowasol.pl. A jak ktoś poszuka, to na internetowych stronach miasta znajdzie też szczegółowe plany obrazujący zakres i etapy prac oraz tymczasową organizację ruchu.

Koszt całej inwestycji to 5,4 mln zł.

Napisz komentarz »