REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Oddaj sprzęt i pomóż Aurelce!

Opublikowano 14 marca 2021, autor: Filip Pobihuszka

Zalega ci w domu jakiś niepotrzebny sprzęt RTV lub AGD? To się dobrze składa, bo otyńscy strażacy organizują kolejną zbiórkę elektrośmieci. Tym razem jednak – charytatywną. Pieniądze trafią do chorej na cukrzycę 7-letniej Aurelki z Otynia.

– Z firmą Elektrorecykling z Nowego Tomyśla współpracujemy od pięciu, sześciu lat, ale zawsze było tak, że pieniądze szły na nasze potrzeby. Teraz będzie inaczej – mówi Marcin Urbanowski, szef OSP w Otyniu. – Przewartościowaliśmy potrzeby i część z pieniędzy trafi do chorej Aurelki Ozga z Otynia – wyjaśnia.

Pieniądze pójdą na pompę

Dziewczynka choruje na cukrzycę typu 1. Dużym ułatwieniem w jej życiu byłaby bardzo nowoczesna pompa insulinowa. I właśnie na nią zbierane są pieniądze. – Jest taki model, który wyszedł zaledwie w styczniu, ale to koszt 21 tys. zł – opowiada pani Magdalena, mama dziewczynki. Dodatkowo konieczny będzie też zakup dodatkowych akcesoriów. – Poza tym chcielibyśmy, żeby Aurela pojechała na jakiś turnus – dodaje.

Nowoczesna pompa byłaby dużym ułatwieniem nie tylko dla Aureli, ale także dla jej mamy, która do tej pory towarzyszyła córce w przedszkolu, by regularnie mierzyć jej poziom cukru. – Poza tym starsza córka nie chce, żebym przychodziła do szkoły – śmieje się pani Magdalena.

Rodziców Aurelki z otyńskimi strażakami skojarzył chrzestny dziewczynki i jednocześnie brat pani Magdaleny. – Powiedział, że zna pana Marcina i poprosi o pomoc – wyjaśnia mama.

Same plusy tej zbiórki

Elektrośmieci można zwozić pod remizę już od kilku dni. Finał akcji planowany jest na 27 marca, kiedy to strażacy zrobią dodatkową objazdówkę po gminie. – Niedawno przyjechał do nas pan z Bolesławca i zostawił u nas mnóstwo zmywarek! – opowiada Urbanowski. – Fajne jest też to, że dostaliśmy z Nowej Tomyśla pojemniki na mniejszy sprzęt, a transportem złomu tam, na miejsce, również nie musimy się martwić – wyjaśnia.

A gdyby plusów było mało, na zbiórce z pewnością skorzysta też środowisko. – Wszyscy dobrze wiemy, że nie każdemu chce się jechać z starym telewizorem do punktu. Niby można oddać stary sprzęt do sklepu, ale sam przekonałem się, że w praktyce bardzo rzadko to działa – mówi szef OSP.

Można przyjść kiedy się chce

To nie pierwsza charytatywna zbiórka, jaką organizują otyńscy strażacy. W ubiegłym roku dla Inez zbierali złom, a od niedawna zbierane są też nakrętki dla Mai. – Od kiedy pod remizą stanęło wielkie serce na nakrętki, teren jest otwarty 24h na dobę. Więc można nas odwiedzić o każdej porze dnia i nocy – mówi Urbanowski.

Pomóc Aurelce można też pod tym adresem: www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/aurelia-ozga

Co można przynieść?

– lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, elektryczne piecyki
– odkurzacze, czajniki elektryczne, miksery, radia, suszarki do włosów
– telewizory, magnetowidy, monitory, komputery, drukarki, telefony, baterie
– sprzęt oświetleniowy, świetlówki, lampy sodowe, żarówki energooszczędne
– wiertarki, wkrętarki, kosiarki, piły, spawarki
– i wiele innych urządzeń!

Napisz komentarz »