REKLAMA

Komunikacja

Bobrowniki zamiast Czasławia

Opublikowano 10 kwietnia 2021, autor: fp

Gmina zdecydowała, że jeden wniosek o dofinansowanie remontu drogi wycofa, a złoży inny. Na szczęście nikt nie będzie stratny na tej zamianie.

Na budowę drogi między Czasławiem a Książem Śląskim ma się zrzucić powiat, nadleśnictwo i Otyń. Gmina chciała swoją część, wartą 200 tys. zł, podeprzeć dofinansowaniem z województwa, ale ostatecznie zdecydowano się skorygować te plany.

– Okazało się, jak wzięliśmy mapy, że mamy tam za mało areałów, żeby wystąpić o dofinansowanie z programu dojazdowych dróg do pól – wyjaśnia burmistrz Barbara Wróblewska. – W związku z tym znalazłam drogę w Bobrownikach, ul. Ogrodową, która spełnia warunki i to na nią złożyliśmy wniosek, został zresztą wysoko oceniony, choć wyników jeszcze nie ma – mówi. – Świadomie zrezygnowałam z tego wniosku, bo tu przecież chodzi o wysoką punktację i sięganie po środki. Tam mieliśmy marne szanse – dodaje.

Wróblewska podkreśla, że wszystkie drogi dojazdowe w Bobrownikach są zrobione właśnie z tego programu, a droga biegnąca w stronę Dąbrowy byłaby zwieńczeniem tego typu remontów we wsi.

– Tam jest blisko pół kilometra. Zrobimy to, a potem zobaczymy co dalej. W przyszłości będzie tam robiony parking przy wieży widokowej, więc chcemy już trochę to wyasfaltować. Mieszkańcy na tym skorzystają – przekonuje.

No dobrze, a co z drogą w Czasławiu? Tam na szczęście nic się nie zmienia. Gmina dorzuci wspomniane 200 tys. zł, tyle tylko, że w całości z własnej kieszeni.

– Nie dołożyć, to byłby grzech, zwłaszcza, że lasy dają 380 tys. zł. – mówi Wróblewska. A całkowity koszt to, przypomnijmy, ok. miliona złotych.

– Tym sposobem temat będzie załatwiony, jeśli chodzi o tamten kierunek. Jesteśmy już po przetargu, wykonawca niedługo będzie tam wchodził. W pierwszej kolejności przebudowany będzie odcinek od mostu do Czasławia – mówi pani burmistrz i dodaje, że obserwuje rosnące zainteresowanie działkami w Czasławiu, pod budownictwo jednorodzinne oczywiście.

Napisz komentarz »