REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

EKO-Zdrowie z KGHM

Opublikowano 10 kwietnia 2021, autor: Filip Pobihuszka

KGHM od 2014 roku prowadzi program EKO-Zdrowie, który promuje profilaktykę zdrowotną i aktywny styl życia wśród mieszkańców Dolnego Śląska i nie tylko.

Aktualnie, ze względu na pandemię, zajęcia w ramach głównych projektów takich jak nordic walking, nauka pływania dla dzieci czy gimnastyka dla seniorów, musiały zostać ograniczone. W ich miejsce odbyło się jednak wiele inicjatyw on-line.

Powstały np. materiały instruktażowe do nordic walkig i jazdy na rolkach, oraz ogólnej aktywności ruchowej, w tym zestawy ćwiczeń przygotowane specjalnie z myślą o seniorach.

W filmach wystąpili znani sportowcy: Natalia Czerwonka, Alicja Tchórz, Andrzej Bargiel, Radosław Kawęcki, Arkadiusz Michalski czy szczypiornistki i szczypiorniści MKS Zagłębie Lubin.

Więcej na stronie: kghm.com/pl/zrownowazony-rozwoj/dobry-sasiad/programy-csr

Rolki w terenie instruktażowo

W tych spotach, przygotowanych specjalnie dla KGHM, Natalia Czerwonka, polska mistrzyni wraz z uczestnikami prowadzonej przez siebie Akademii Sportowego Rozwoju, namawia do jazdy na rolkach. W przygotowanym materiale zarówno dzieci jak dorośli mogą zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznej i rekreacyjnej jazdy na rolkach. Wygodne buty z rolkami, kask dla bezpieczeństwa i dobre chęci – wszystko to może posłużyć do atrakcyjnego i zdrowego spędzenia wolnych chwil podczas jazdy na rolkach.

Szczegóły: kghm.com/pl/rolki-w-terenie-instruktazowo

Nordic Walking instruktażowo

Proponujemy trasy marszu w kilku miastach naszego regionu. Filmy, mapy, grafiki i szereg cennych informacji, pozwolą każdemu chętnemu w poprawny sposób korzystać z walorów marszu z kijami. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z uroków proponowanych tras, może je przejść korzystając z cennych informacji i podpowiedzi doświadczonych instruktorów.

Nordic walking to aktywność dla każdego bez względu na wiek i kondycję. Działa na organizm tak jak bieganie, ale nie obciąża nadmiernie stawów i kręgosłupa. Odciąża za to stawy biodrowe i kolanowe, lędźwiowy odcinek kręgosłupa, rozluźnia także napięcie mięśni barków, szyi, grzbietu. Poza tym nie wymaga specjalistycznego sprzętu oraz w bezpieczny sposób (z niewielkim ryzykiem kontuzji) angażuje do 90 proc. mięśni ciała.

Zachęcamy do skorzystania z Nordic Walking Instruktażowo. Nie trać czasu, daj się ponieść marszowi!

Szczegóły: kghm.com/pl/nordic-walking-instruktazowo

Zadbaj o swoje zdrowie z gwiazdami MKS Zagłębie

Do różnych form aktywności ruchowej zachęcają szczypiornistki i szczypiorniści MKS Zagłębie Lubin. Kinga Grzyb, Daria Zawistowska, Marcel Sroczyk i Michał Stankiewicz wiedzą jak efektywnie należy dysponować swoim czasem i jakie korzyści dla naszego zdrowia niesie ruch na świeżym powietrzu. W specjalnie przygotowanych dla KGHM spotach piłkarki i piłkarze ręczni MKS Zagłębie namawiają do plenerowej aktywności.

Nie traćcie czasu, dbajcie o swoje zdrowie z gwiazdami MKS Zagłębie!

Szczegóły: kghm.com/pl/zadbaj-o-swoje-zdrowie-z-gwiazdami-mks-zaglebie

Napisz komentarz »