REKLAMA

Komunikacja

Uwaga, bo frezują!

Opublikowano 10 kwietnia 2021, autor: fp

Trwa remont dróg osiedlowych na blokowisku między ul. Fredry, Staszica i Matejki. Niestety, nie wszyscy kierowcy pamiętali o usunięciu swoich samochodów na czas prac.

Od kilku dni na osiedlu wisiały kartki ostrzegające przed zbliżającymi się pracami. Na miniony piątek (9 kwietnia) zaplanowano bowiem frezowanie asfaltu na uliczce ciągnącej się wzdłuż bloku nr 10 i klubu spółdzielni. Wykonawca prosił, by właściciele przeparkowali auta, ale jeszcze w piątek rano sporo wozów stało, jak gdyby nigdy nic.

– Z pomocą policji udało nam się te samochody pousuwać. Utrudniają nam ludzie troszkę – mówi Wiktor Kamzelski, szef firmy Kambud, która prowadzi prace na Zatorzu.

Po frezowaniu, będzie jeszcze możliwość korzystania z danych dróg, ale stan taki nie potrwa długo. – W przyszłym tygodniu wchodzimy ze sprzętem na roboty sanitarne, będziemy kopać kanalizację. I tak pomału odcinkami będziemy wypychać te samochody. Ale dopóki nie rozkopiemy tak porządnie, będzie można z tych ulic korzystać – mówi.

Tymczasem w okolicach bloków 18 i 20 niedługo będzie już po robocie. – Warunki pogodowe się polepszyły, chcemy przyspieszyć i oddać ten odcinek do użytku – wyjaśnia Kamzelski.

Obsuwy w terminach póki co nie ma. – Jest w miarę dobrze – ocenia. – Oczywiście są różne niespodzianki po komunie, są różne instalacje w ziemi, które nie zawsze zgadzają się z dokumentami. Ale jakoś sobie radzimy – komentuje.

Prace na osiedlu mają zakończyć się pod koniec listopada. Koszt całej inwestycji to 5,4 mln zł.

Przypomnijmy, że uwagi i spostrzeżenia mieszkańcy mogą na bieżąco słać do nowosolskiego magistratu, na adres nowasol@nowasol.pl.

Napisz komentarz »