REKLAMA

Komunikacja

Nie ma kasy na chodnik

Opublikowano 10 kwietnia 2021, autor: Patryk Świtek

Gmina Kożuchów nie dołoży się do budowy chodnika w Książu Śląskim. – A na laptopy nas stać – denerwuje się radny Marcin Jelinek.

Zarząd Dróg Wojewódzkich złożył gminie ofertę. Jeśli wyłoży ze swojego budżetu 100 tys. zł to w Książu Śląskim powstanie chodnik.

– Mówimy o chodniku przy drodze wojewódzkiej w stronę Zielonej Góry, od zatoczki w stronę nowego osiedla. Około 300 metrów – tłumaczy Marcin Jelinek, radny z Książa Śląskiego. Paweł Jagasek, burmistrz Kożuchowa, odpowiedział mu, że gmina nie ma pieniędzy, żeby dołożyć się do tej inwestycji.

– Dziwię się, że burmistrz nie próbuje nawet powalczyć o przesunięcie tego zadania, tylko od razu pisze, że już do końca roku nie będzie na nie pieniędzy. Boje się, że tracimy szansę, bo za rok ZDW już może nie chcieć budować czegokolwiek w Książu – denerwuje się radny.

Wypomina P. Jagasowi, że kiedy z podobną ofertą ZDW wystąpiło w przypadku Czciradza, to zgodził się dołożyć.

– Odmówił też pomocy finansowej burmistrz Otynia, która chce zrobić drogę asfaltową od Czasławia do Książa Śląskiego – mówi i dodaje: – Trochę to niefajne zachowanie, bo na laptopy dla radnych nas stać – przypomina. Chodzi o zakup z listopada ub. roku. Gmina wydała wtedy 25 tys. zł na laptopy dla 15 radnych.

Zamknijmy najpierw jeden temat 

– Na tę chwilę nie mamy pieniędzy na chodnik w Książu Śląskim, ale  nie odpuszczamy tej inwestycji. Rozmawiałem już z przedstawicielami ZDW, że w tej chwili priorytetem jest dla mnie dokończenie Czciradza. Tam zrobiliśmy ścieżkę rowerową i trzeba dokończyć tę inwestycję. Musimy dobudować jeszcze chodniki.To nie jest żadna złośliwość względem radnego. Zamkniemy jeden temat i wtedy zajmiemy się drugim – tłumaczy P. Jagasek.

Przyznaje, że do drogi Książ Śląski- Czasław nie zamierza się dokładać.

– Mamy inne priorytety niż budowa drogi na Czasław, zwłaszcza, że ona należy do powiatu, a nie do gmin. Już kiedyś się zresztą do niej dokładaliśmy. Wysypano tłuczeń, który został rozjeżdżony – mówi burmistrz.

Napisz komentarz »